Мельник скасував запрошення в Україну прем’єру Саксонії після закликів до перемир’я
Посол України в Німеччині Андрій Мельник, який з жовтня завершить роботу на цій посаді, заявив про скасування запрошення відвідати Україну земельному прем’єру Саксонії Міхаелю Кречмеру після його закликів добиватися перемир’я у війні РФ проти України.
Як повідомляє "Європейська правда", про це він заявив у своєму Twitter, реагуючи на заяви Кречмера у ЗМІ.
У програмі ZDF минулого тижня прем’єр Саксонії висловив думку, що "війну треба заморозити, що потрібне перемир’я і переговори для припинення війни", і, мовляв, у публічному дискурсі надто мало говорять про це.
Він назвав вторгнення Росії в Україну жахливим злочином та сказав, що цілком погоджується з думкою, що Росія не має виграти цю війну, але й не можна намагатись вирішити результат війни на полі бою, "тому що це може мати надто погані наслідки для всіх нас", і потрібно використовувати дипломатичні механізми, "навіть коли у вас цілковито різні позиції і ви вороги".
"Вашою абсурдною риторикою про замороження війни ви підігруєте Путіну і підживлюєте російську агресію. Я запрошував вас в Україну. Тепер це запрошення скасовано. Ваш візит небажаний. Крапка", - відреагував Мельник.
Nacht ooch Herr @MPKretschmer,
— Andrij Melnyk (@MelnykAndrij) August 27, 2022
mit Ihrer absurden Rhetorik über das Einfrieren des 🇷🇺Krieges spielen Sie in Putins Hände & befeuern Russlands Aggression.
Ich habe Sie in die Ukraine eingeladen. Diese Einladung ist annulliert.
Sie sind UNERWÜNSCHT. Punkt https://t.co/hPErO9rCNW pic.twitter.com/CrAKUKF9G7
Раніше посол гостро відповів політикам лівого крила правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини, які закликали припинити допомагати Україні зброєю і підштовхнути її до переговорів.
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк запропонував приїхати до Бучі всім тим, хто закликає німецький уряд припинити допомагати Україні, та спробувати пояснити це родинам закатованих.
Водночас, депутат Бундестагу від "Зелених" днями вийшов з позицією, що додаткові поставки зброї Україні здатні прискорити завершення війни.