ЄСПЛ зобов'язав Францію переглянути заборону на в'їзд жінкам, пов'язаним з ІДІЛ
Європейський суд з прав людини наказав Франції повторно розглянути запити на репатріацію двох француженок, звинувачених у поїздці до Сирії, щоб приєднатися до так терористичного угруповання "Ісламська держава".
Про це пише ВВС, повідомляє "Європейська правда".
Франція давно відмовляється дозволяти членам ІДІЛ повернутися з міркувань безпеки. Але ЄСПЛ заявив, що жінкам було відмовлено у праві на в’їзд до країни, "громадянином якої (одна з них) є".
Він наказав французькому уряду переглянути справу та запобігти "свавільності" відмови.
Офіційні особи в Парижі стверджують, що громадяни Франції, які вчинили злочини в Сирії та Іраку, повинні постати перед місцевим правосуддям, а не бути репатрійованими на батьківщину.
Але Страсбурзький суд заявив, що чиновники повинні "швидко повторно розглянути запити на репатріацію".
Дві жінки у віці 31 і 33 років виїхали з Франції в 2014 і 2015 роках разом зі своїми партнерами. Вони їздили до сирійського міста Ракка та іракського Мосула, де згодом народили кількох дітей.
Після падіння ІДІЛ жінок утримували в контрольованих курдами таборах для біженців на північному сході Сирії, а їхні батьки, які порушили справу, сказали, що їм загрожує хвороба та недоїдання.
Вони також стверджували, що їх життя в таборі під загрозою, і просили суд забезпечити захист їхніх прав згідно з Європейською конвенцією з прав людини.
Але судді заявили, що французький уряд не може нести відповідальність за умови в сирійських таборах, оскільки "він не здійснював там свою юрисдикцію".
Рішення може створити політичний головний біль для низки європейських урядів, які прагнули перешкодити поверненню громадян, що приєдналися до ІДІЛ.
Вважається, що тисячі колишніх членів ІДІЛ утримуються в сирійських таборах, а правозахисні групи кажуть, що близько 75 французьких жінок і 160 дітей залишаються в таборах для біженців.
Ще 40 000 іноземних громадян, більшість з яких іракці, також утримуються в таборах по всій Сирії.