Кандидатка у прем’єри Італії посперечалася з соратником Сальвіні щодо відповіді на енергетичну кризу
Лідерка ультраправої популістської партії "Брати Італії" Джорджія Мелоні, яку вважають ключовою кандидаткою на крісло прем’єра, посперечалася зі своїм соратником, лідером "Ліги" Маттео Сальвіні з приводу того, як спростити життя звичайних людей в умовах рекордних цін на енергоносії.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.
Маттео Сальвіні наполягає, що уряду варто збільшити борг на 30 млрд євро, щоб надати підтримку домогосподарствам і бізнесу. "Мене дивує, що деякі партійні лідери кажуть "давайте будемо обережнішими, давайте почекаємо"... А в підсумку може вийти як з ковідом", - заявляє він.
Джонджія Мелоні вважає, що Італії, яка і так країна з другим найбільшим боргом серед членів єврозони, потрібно проявити обережність з новими запозиченнями, зауважуючи також, що енергетична криза стала наслідком спекуляції на ринку і може минути відносно швидко.
"Цей борг ляже на плечі наших дітей, а виграють від цього великі спекулянти", - аргументує вона. Мелоні також висловила подив тим, що Сальвіні іноді "полемізує з нею більше, ніж зі своїми опонентами".
Соцопитування демонструють дедалі більшу підтримку Джорджії Мелоні - цього разу її партія може отримати щонайменш 25% голосів, тоді як на виборах 2018 року набрала менше 5%. Підтримка "Ліги" Сальвіні, навпаки, обвалилася - якщо у 2017 році партія набрала 17,4% і 34,3% на виборах до Європарламенту у 2019 році, то в останніх опитуваннях отримала 12%.
Як відомо, 25 вересня в Італії відбудуться дострокові парламентські вибори після падіння проукраїнського уряду технократів Маріо Драгі, і очікувана перемога на них правих сил може вплинути на позицію Італії щодо підтримки України. Втім, сама Джорджія Мелоні, яка зі значною ймовірністю очолить уряд, займає поміркованішу позицію щодо зовнішньої політики та війни в Україні, ніж її ультраправі соратники.
Нагадаємо, днями Єврокомісія запропонувала комплекс заходів у відповідь на ситуацію на енергетичному ринку. Граничну ціну на імпортований російських газ у нього не включили.