"Не можна дозволити розколоти нас": Санду приїхала у проросійський регіон Молдови
Президентка Молдови Мая Санду під час поїздки у Гагаузію, де доволі сильні проросійські настрої, закликала громадян не допустити розколу у суспільстві і зберегти мир.
Про це повідомляє Newsmaker, пише "Європейська правда".
Під час публічного виступу у Комратському університеті Санду, серед інших питань, багато говорила про мир і єдність. Вона наголосила, що приїхала у Гагаузію, щоб "відкрито поговорити про непросту ситуацію, у якій опинилася наша країна, увесь регіон - прямо і без замовчування".
Санду нагадала, що зовсім поруч українці дорогою ціною захищають право жити у своїй країні і визначати своє майбутнє, та наголосила, що збереження миру - головне завдання для усіх жителів Молдови, щоб не допустити розколу за етнічними чи територіальними ознаками.
"Не можна допустити, щоб хтось вселяв у нас підозри та недовіру одне до одного. Деякі у цій країні не хочуть відповідати за свої крадіжки, беззаконня і корупцію, тому намагаються створити хаос. Та чи треба це нашим громадянам?... Гасло для більшості жителів Молдови - мир та згода. Усі ми - Молдова", - наголосила вона.
Нещодавно у Гагаузії була хвиля невеликих демонстрацій із проросійськими гаслами, аж до закликів зустрічати російську армію "з кавирмою і червоним вином". У деяких взяли участь і місцеві посадовці та представники органів самоврядування.
Глава МЗС РФ Сергєй Лавров у своїх останніх заявах щодо Молдови сказав, що РФ готова "робити все" для захисту російськомовних в країні, та окремо згадав Гагаузію як особливий регіон, який заслуговує на особливий статус.
Лавров також заявив, що Росія вважатиме нападом на РФ будь-які дії, в яких побачить загрозу для своїх "миротворців" у Придністров’ї.
МЗС Молдови після цих заяв викликав тимчасово повіреного у справах Росії в Молдові, а президентка Мая Санду назвала їх спробою дестабілізації.
В МЗС України провели паралелі між заявами Лаврова про Молдову та російськими виправданнями вторгнення в Україну.
Читайте також: Найважливіше про Молдову. Чому сусідня держава часом діє не так, як ми чекаємо