У МЗС відповіли Сійярто: "Імена тих, хто був на стороні зла, будуть у підручниках"
У Міністерстві закордонних справ України відреагували на останню заяву глави МЗС Угорщини Петера Сійярто щодо війни в Україні.
Коментар у своєму Facebook оприлюднив речник МЗС Олег Ніколенко, повідомляє "Європейська правда".
Угорський міністр заявив, що війна в Україні призвела до "катастрофічного послаблення Європи та Євросоюзу". Він зазначив, що треба сказати правду про те, що лідери ЄС не змогли захистити людей в Європі від того, щоб вони не платили за війну, "за яку взагалі не несуть відповідальності".
Ніколенко відповів, що насправді до послаблення Євросоюзу призводять спроби зруйнувати внутрішню єдність.
"Ніхто не повинен забувати: українці платять своїми життями за те, щоб в решті куточків Європи люди не бачили жахіть війни. Російська агресія - гібридна. Вона не зводиться лише до військової складової. Росіяни атакують українські міста і села крилатими ракетами і танками, а країни ЄС - захмарними цінами на газ та пропагандою. Нагадаю, що Росія почала шантажувати європейських споживачів поставками енергоресурсів і високим цінником ще з листопада 2021 року - за три місяці до початку повномасштабного вторгнення на територію України", - зазначив Ніколенко.
Він наголосив, що немає "це не наша війна", і немає "їхньої війни".
"Напад Росії на Україну - це напад на весь демократичний світ, демократичні цінності, право бути собою і самостійно визначати своє майбутнє. Марно сподіватися, що вдасться відсидітися; вдати вигляд, що те, що твого сусіда розриває на шматки, тебе не стосується. Це не може бути так хоча б і через те, що на території України проживає понад 150 тис. українців угорського походження, турботу про яких системно підкреслює Будапешт", - підкреслив Ніколенко.
Історія, за словами речника, все розставить на свої місця. "Імена тих, хто був на стороні добра, і тих, хто на стороні зла - будуть вписані в підручники", - зазначив представник українського міністерства.
Сійярто у понеділок укотре повторив, що Будапешт не підтримає жодних додаткових енергетичних санкцій проти Росії, а також розкритикував енергетичну політику ЄС.
Переважна більшість угорців не підтримують санкції ЄС щодо Росії.