У Брюсселі хочуть прив’язати "ковідні" кошти Угорщини до стандартів незалежності суддів
Єврокомісія у четвер вирішила враховувати дотримання стандартів незалежності судової системи в Угорщині під час виділення коштів на відновлення економіки після пандемії коронавірусу.
Про це повідомляє Politico, пише "Європейська правда".
Поштовхом для цього стала позиція групи єврокомісарів, а також низки європарламентів та дипломатів, які вважають, що на Угорщину потрібно рішучіше тиснути у питаннях верховенства права.
У неділю Єврокомісія запропонувала Угорщині варіант компромісу для отримання стандартного фінансування у розмірі 7,5 млрд доларів - кошти не блокуватимуть, якщо Угорщина втілить низку реформ для протидії корупції. Водночас, у переліку вимог не йдеться про незалежність судової системи, хоча неурядові групи відзначають, що у цій сфері назрівають великі проблеми.
Частина посадовців єврокомісії зайняли позицію, що краще для тиску у цьому питанні використати паралельний процес - щодо доступу Угорщини до коштів з так званого "ковідного" фонду відновлення економіки.
Угорський план відновлення має бути схвалений до кінця року, на всю процедуру потрібно близько трьох місяців. Якщо цього не відбудеться, близько 70% коштів можуть "згоріти".
У Єврокомісії очікують, що Будапешт подасть свій план до кінця вересня, після чого орієнтовно 2 місяці триватиме його оцінка, і ще місяць триватиме розгляд на рівні Ради ЄС.
Крім того, пізніше протягом осені Єврокомісія також оцінить успіхи Угорщини у виконанні 17 рекомендацій, що стосуються стандартного фінансування.
Часу залишається небагато, але у Брюсселі вважають, що перспектива втратити гроші змусить Будапешт поспішати.
Як повідомлялося, у понеділок Мін'юст Угорщини вніс до парламенту країни пакет законопроєктів, спрямованих на виконання вимог Європейської комісії задля розблокування 7,5 мільярда євро фінансування.
Про суперечку Будапешта і Єврокомісії читайте детальніше у статті Закони за 7,5 млрд євро. Як Орбан отримає гроші ЄС і продовжить "війну" за розпад Союзу