Президент Латвії ініціює відокремлення Латвійської православної церкви від московського патріархату
Президент Латвії Егілс Левітс подав на розгляд Сейму поправки до закону про Латвійську Православну церкву, які передбачають її самостійний і незалежний (автокефальний) статус.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал Delfi.
Поправки до закону було підготовлено у співпраці з міністром юстиції Янісом Бордансом.
"Коли закон набуде чинності, буде виключено будь-який вплив чи владу Московського патріархату над нашою православною церквою. Відмова від будь-яких зв'язків із Московським патріархом - це суттєве питання для наших православних, всього латвійського суспільства та національної безпеки", - заявив Егілс Левітс.
Підготовлений законопроєкт сьогодні вранці обговорювався зі спікером Сейму Інарою Мурнієце та керівниками всіх фракцій Сейму. Латвійську православну церкву також поінформували про законопроєкт.
В даний час ЛПЦ діє при Московському патріархаті, який підтримує правлячий у Росії режим та війну проти України. За словами Левітса, запропонований ним закон відновить історичний статус ЛПЦ та виключить будь-яку владу Московського патріарха над церквою у Латвії.
"Прийняттям поправок до закону Латвійська держава визнає, що Латвійська православна церква є повністю самостійною та незалежною (автокефальною) церквою. Вона не залежить від влади будь-якої іншої церкви за межами Латвії", - йдеться у заяві президента.
Як зазначив Левітс, у "незалежній, демократичній та правовій Латвійській державі нашим православним потрібна своя самостійна та незалежна церква"
Він зазначив, що законопроєкт був обговорений з усіма компетентними державними установами, на засіданні Ради з національної безпеки. Про нього поінформували комісію з національної безпеки та комісію з прав людини та зв'язків із громадськістю Сейму, які відповідатимуть за подальшу роботу з цим законопроєктом.
Раніше повідомлялося, що сайт Канцелярії президента надалі буде доступний лише латиською та англійською мовами, заявила представниця канцелярії Юстине Дейчман.
Вона зазначила, що у зв'язку з тим, наскільки чутливим у латвійському суспільстві через війну Росії в Україні стає питання про комунікацію держуправління російською мовою, було ухвалено рішення надалі надавати інформацію для міжнародної аудиторії лише англійською мовою.