Молдова хоче купувати газ в Азербайджану та Румунії, щоб не залежати від РФ

Вівторок, 6 вересня 2022, 23:22

Віцепрем’єр-міністр Молдови Андрій Спину заявив, що країна веде переговори з Азербайджаном і Румунією про закупівлю природного газу.

Як повідомляє "Європейська правда", таку заяву Спину зробив в етері приватного молдовського телеканалу TVC 21.

"Газпром" погодився дати Молдові відстрочку на оплату за газ

"Знаєте, у молдаван є приказка, що недобре тримати яйця в одному кошику. Суть цієї приказки у тому, що за 30 років незалежності ми потрапили у залежність від одного джерела енергії", – сказав віцепрем'єр Молдови.

За його словами, Азербайджан і Румунія – це ті країни, з яких можна в стислий термін імпортувати природний газ. Оператори природного газу цих країн пропонують найкращу ціну на газ, не висуваючи умов для Молдови.

"Ми перебуваємо в кризовій ситуації. Ми точно не знаємо, коли підпишемо ці контракти. Ми, звичайно, хотіли б зробити це якнайшвидше. Умов немає: ми ніколи не приймали їх, тим паче політичних", – додав Спину.

Румунія технічно готова постачати газ Молдові

За словами віцепрем’єра Молдови, крана прагне укласти довготривалий контракт, розрахований на 10-15 років. Формула, попередньо погоджена з Азербайджаном, краща за ту, яка була укладена з російським "Газпромом".

"Легко зараз грати в популізм, казати, що в нас була гарна ціна на газ, коли вона становила 100 доларів за тисячу кубометрів, і зовсім інша ситуація, коли ціна становить дві тисячі доларів", – додав Спину.

Він також анонсував наміри уряду Молдови скоротити споживання газу в зимовий період. Тоді як зазвичай у жовтні-квітні країна споживає 800 мільйонів кубометрів блакитного палива, цей показник можна зменшити до 600 мільйонів, зокрема шляхом добровільного зменшення споживання на 15%.

"Ми вважаємо, що можемо легко пережити зиму з обсягами (газу) в 500 мільйонів кубометрів", – додав Спину.

Раніше стало відомо, що дві аудиторські компанії з Норвегії та Великої Британії проведуть аудит давньої заборгованості компанії "Молдовагаз" перед "Газпромом".

Кишинів та Москва домовились про аудит заборгованості у жовтні минулого року, коли у Молдові діяв режим надзвичайного стану через недостатні обсяги поставок газу від "Газпрому".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: