Іран запровадив санкції проти євродепутатів і ЗМІ, які нібито підтримують протести в країні
Міністерство закордонних справ Ірану в середу оголосило про запровадження санкцій проти низки європейських ЗМІ та організацій у відповідь на нібито їхню участь в організації антиурядових протестів у країні.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Санкції зокрема запроваджені проти групи "Друзі вільного Ірану" в Європейському парламенті та її членів, кількох французьких політиків, низки європейських правозахисних організацій, редакцій європейських медіа Deutsche Welle та RFI, які мовлять на фарсі, а також керівництва німецького таблоїда Bild.
Усіх їх звинувачують у "підтримці тероризму та терористичних угруповань, насильства й ненависті, що призвела до бунтів, насилля, терактів і порушень прав людини проти іранської нації".
Санкції передбачають заборону на в’їзд до Ірану, анулювання віз та конфіскацію майна підсанкційних осіб на іранській території.
Окремо МЗС Ірану повторило своє засудження "незаконних санкційних обмежень" Європейського Союзу щодо іранських чиновників і політиків, яких Брюссель вважає винними в порушенні прав людини й убивстві мирних протестувальників.
Генеральний директор Deutsche Welle Петер Лімбург уже прокоментував санкції, звинувативши владу Ірану у спробах залякування журналістів. Він висловив упевненість, що Німеччина і Європа посилять тиск на Тегеран, а також пообіцяв, що включення до списку санкцій не завадить Deutsche Welle надавати іранцям достовірну інформацію.
Нагадаємо, протести в Ірані спалахнули 16 вересня через смерть 22-річної дівчини Махси Аміні, затриманої "поліцією моралі" за нібито неправильне носіння хіджабу. Пізніше вони перетворилися в ширший рух за розширення прав жінок і скасування режиму аятоли, що діє в Ірані з 1979 року.
За даними іранської влади, станом на зараз під час протестів загинула щонайменше 41 людина, але правозахисні організації говорять про щонайменше дві сотні вбитих і тисячі постраждалих та затриманих.