У Боснії розслідують можливу фальсифікацію результатів виборів на користь Додіка
Виборчі органи Боснії висловили занепокоєння з приводу широко поширених проблем на виборчих дільницях і повідомлень про порушення та підтасовування голосів на загальних виборах минулими вихідними.
Про це пише Associated Press, повідомляє "Європейська правда".
Вони розпорядилися перевірити бюлетені на понад 1000 виборчих дільницях і пообіцяли розслідувати всі можливі порушення, перш ніж затверджувати результати голосування.
Члени центральної багатонаціональної виборчої комісії країни поділилися своїми побоюваннями через день після того, як тисячі людей влаштували протест у Баня-Луці, в головному місті керованої сербами частини Боснії. Протестувальники заявили, що проросійський лідер боснійських сербів Мілорад Додік підтасував результати голосування в неділю, щоб отримати посаду.
Додік, найвпливовіший політик боснійських сербів з 2006 року, відкинув звинувачення, включно із заявою протестувальників про те, що працівники виборчих дільниць, лояльні до його політичної партії SNSD, змінили результати голосування, щоб зменшити кількість бюлетенів, поданих за його суперницю Олену Трівіч, і віддати йому перемогу.
Голова виборчої комісії Боснії Суад Арнаутович заявив у п'ятницю, що йому довелося віддати розпорядження про відкриття урн і перерахунок голосів приблизно на 1000 виборчих дільницях - 16% від усіх таких дільниць у країні.
Він сказав, що це сталося тому, що працівники виборчих дільниць "не виконали свою роботу відповідно до закону".
"Вони не заповнили необхідні форми... і деякі з їхніх підрахунків голосів суперечили правилам математики", - сказав він.
Бюлетені та інші виборчі матеріали з постраждалих виборчих дільниць, розташованих у 60 різних містах і муніципалітетах, відправили в центральний центр підрахунку голосів у столиці Сараєво для подальшого вивчення, сказав Арнаутович.
Нагадаємо, проросійський політик Мілорад Додік, який підтримав війну Путіна в Україні, лідирував на виборах президента Республіки Сербської, державного утворення у складі Боснії та Герцеговини.
Вибори не змогли покласти край глибокій політичній кризі у країні, але показали, що значна частина її громадян не готові миритися із ситуацією, коли їхня країна стає інструментом для геополітичного протистояння.
Докладніше – у статті Вибори під тиском РФ та Туреччини: чи знайде Боснія вихід з глибокої політичної кризи.