У Туреччині затримали нових підозрюваних у зв’язку з терактом у Стамбулі
Турецька поліція затримала нових підозрюваних у зв'язку з вибухом на жвавому пішохідному проспекті в Стамбулі, в результаті якого загинули шість осіб і кілька десятків отримали поранення, в результаті чого кількість затриманих зросла до 50 осіб.
Про це заявив у вівторок міністр юстиції Туреччини, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.
Недільний вибух на Істікляль - популярній вулиці з магазинами і ресторанами - став суворим нагадуванням про вибухи в турецьких містах в період з 2015 по 2017 рік, які зруйнували почуття безпеки у населення.
Турецька влада поклала відповідальність за напад на заборонену Робітничу партію Курдистану (РПК), а також пов'язані з нею угруповання сирійських курдів. Курдські бойові угруповання, однак, заперечують свою причетність до нападу.
Поліція провела рейди в Стамбулі через кілька годин після вибуху і затримала 48 осіб, в тому числі сирійську жінку, яка підозрюється в тому, що залишила на Істікляль бомбу, начинену тротилом. Поліція заявила, що жінка, ідентифікована як Ахлам Альбашир, нелегально потрапила до Туреччини з Сирії і зізналася у скоєнні нападу.
У вівторок міністр юстиції Бекір Боздаг заявив, що кількість підозрюваних під вартою зросла до 50, але не надав подробиць. Державне агентство Anadolu повідомило, що поліція у вівторок затримала двох братів, ідентифікованих як Аммар Дж. і Ахмед Дж.
Аммар Дж. нібито отримав завдання допомогти Албашир втекти зі Стамбула до сусідньої Греції після нападу, а Ахмед Дж. нібито відвіз підозрюваного, який все ще перебуває на волі, в провінцію Едірне, недалеко від кордону з Болгарією.
Близько 80 осіб були госпіталізовані після нападу, з яких щонайменше 57 вже виписані. Шестеро поранених перебува.nm в реанімації, двоє з них у важкому стані, повідомили офіційні особи.
Шестеро загиблих в результаті вибуху були членами трьох сімей, в тому числі дві дівчинки у віці 9 і 15 років.
Уряд Туреччини звинуватив у теракті в Стамбулі, що стався у неділю, курдське угруповання "Робітнича партія Курдистану" (РПК), яке заперечує свою причетність. У понеділок міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу відмовився приймати співчуття від посольства США, заявивши, що Вашингтон допомагає озброювати курдських бойовиків на півночі Сирії.