Європарламент схвалив оновлені правила захисту критичної інфраструктури ЄС
Європарламент фінально схвалив оновлені правила щодо покращення захисту критичної інфраструктури країн Євросоюзу.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби, яке є у розпорядженні "Європейської правди".
"За" проголосували 595 депутатів, "проти" - 17, утрималися - 24.
Оновлені правила гармонізують визначення критичної інфраструктури, щоб воно було взаємосумісним для різних країн блоку.
Законодавство охоплює 11 сфер - енергетику, транспорт, інфраструктуру банківської системи та фінансових ринків, цифрову інфраструктуру, водопостачання та водовідведення, увесь ланцюжок харчової промисловості, інфраструктуру системи охорони здоров’я, держустанов, та посилює вимоги щодо оцінки ризиків і звітування про агентів, яких вважають належними до критичної інфраструктури.
Згідно з новими правилами, країни-члени мають схвалити національні стратегії стійкості та підтримувати транскордонну комунікацію щодо цих питань у визначений спосіб.
Для забезпечення прозорості, агенти, яких вважають частиною критичної інфраструктури, мають інформувати національні органи влади про будь-які інциденти чи проблеми, а органи влади - повідомляти про це громадськість, якщо це становить суспільний інтерес.
У попередній редакції директиви про критичну інфраструктуру, у спільну рамку європейських правил потрапляла лише енергетична інфраструктура і транспорт. Нове законодавство узгоджене також із нещодавно прийнятою директивою про кібербезпеку.
Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала посилити захист критичної інфраструктури після диверсії на "Північних потоках".