Прем’єром Боснії і Герцеговини може вперше стати жінка
Нижня палата парламенту Боснії і Герцеговини в середу доручила формування уряду 61-річній досвідченій політикині Боряні Крішто, яка в разі затвердження її складу Ради Міністрів стане першою жінкою-прем’єром в історії конфедерації.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AP.
Боснійські законодавці від десяти політичних партій, які на останніх виборах разом отримали 24 мандати, погодилися схвалити багатоетнічний коаліційний уряд на чолі з Крішто, незважаючи на свої ідеологічні розбіжності.
У своєму зверненні до законодавців перед голосуванням Крішто пообіцяла зосередитися на низці економічних і політичних реформ, які країна повинна здійснити, щоб досягти своєї заявленої мети – вступу до Європейського Союзу.
"Ми повинні продемонструвати силу, щоб залишити позаду конфлікти, які нас розділяють, і використати виклики, які чекають на нас, як мотивацію для взаємної поваги, згуртованості та безкомпромісної роботи на благо всього нашого народу", – сказала вона.
На формування свого уряду в політикині є 35 днів. Після того, як Крішто сформує свій кабінет міністрів, законодавці мають затвердити ці кандидатури, після чого новий уряд приступить до виконання обов'язків.
До складу коаліції, згідно з Конституцією Боснії і Герцеговини, увійшли представники трьох основних етнічних груп країни – боснійці, хорвати і серби. Вперше за останні десять років до складу правлячої більшості не ввійшла головна боснійська націоналістична партія – ДПС.
Водночас в уряді будуть присутні хорватська й сербська націоналістичні партії – ХДС Крішто і СНСД, яку очолює проросійський сербський політик Мілорад Додік. У межах коаліційної угоди, однак, ХДС і СНСД зобов'язалися зосередитися на вирішенні нагальних питань, а не на розпалюванні міжетнічної напруженості.
Нагадаємо, на саміті 15 грудня лідери держав-членів Євросоюзу підтвердили рекомендацію Єврокомісії та надали Боснії та Герцеговині статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.
Читайте більше на цю тему: Ліки від впливу РФ: чому ЄС готується надати Боснії кандидатський статус