Суд Німеччини дозволив участь країни у фонді ЄС із подолання наслідків COVID-19
Федеральний конституційний суд Німеччини в Карлсруе у вівторок відхилив дві скарги на ухвалений минулого року закон про участь Берліна у фонді Європейського Союзу з подолання наслідків пандемії COVID-19.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DW.
Скарги до суду подали Бернд Люке, співзасновник і колишній член партії "Альтернатива для Німеччини", та бізнесмен Генріх Вайс, який раніше очолював провідну лобістську групу німецької промислової BDI.
Обидва заявляли, що Європейський Союз перевищив повноваження під час створення фонду, бо це не передбачено його установчими договорами, а також перешкоджає бюджетному нагляду з боку німецького Бундестагу.
Вони розкритикували положення фонду, згідно з яким Євросоюз може залучати кошти на ринках капіталу, а країни-члени ЄС несуть спільну відповідальність за позики. За їхніми словами, це може призвести до додаткового боргового навантаження для Німеччини в разі, якщо інші держави не виконають свої зобов'язання з погашення позик.
А проте, Конституційний суд Німеччини постановив, що домовленість про створення фонду "не є очевидним виходом за межі поточної інтеграційної програми Європейського Союзу, а також не погіршує загальну відповідальність німецького Бундестагу за бюджетні питання".
Фонд відновлення ЄС під назвою Next Generation EU було створено у 2020 році у відповідь на економічні збитки, спричинені пандемією COVID-19 та локдауном. Він дозволяє Європейській комісії залучити до 750 мільярдів євро (786 мільярдів доларів) на ринках капіталу.
Суми будуть надаватися через Європейську комісію частково у вигляді грантів, а частково у вигляді довгострокових кредитів на фінансування узгоджених із Брюсселем планів реформ та інвестицій.
Конституційний суд Німеччини схвалив її участь у фонді ще у квітні 2021 року. Однак тоді судді визнали, що все ще існує ймовірність порушення конституції, тому ухвалили здійснити більш повне вивчення справи, яке й завершилося оголошеним у вівторок рішенням.
Раніше, нагадаємо, Європейська комісія рекомендувала заморозити виділення 7,5 мільярда євро з фондів ЄС для Угорщини через проблеми з верховенством права.