Німеччина готує план захисту критичної інфраструктури від російських загроз
Уряд Німеччини ухвалив стратегічний документ, у якому викладаються нові правила, спрямовані на вирішення і поліпшення фізичного захисту критично важливих інфраструктур на федеральному рівні.
Про це пише Bloomberg, повідомляє "Європейська правда".
"З початку злочинної агресивної війни Росії проти України ситуація з безпекою в Німеччині змінилася. Ми дуже серйозно ставимося до наявних загроз - і ми вживаємо заходів", - сказала міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер.
Уряд визначить області, що потребують особливого захисту, і встановить обов'язкові стандарти, яких мають дотримуватися оператори критично важливих інфраструктур.
Це, ймовірно, передбачатиме збільшення інвестицій у фізичний захист, як-от паркани, а також найм більшої кількості співробітників служби безпеки.
Європейські політики зосередили свою увагу на захисті критичної інфраструктури після того, як у вересні вибухи зруйнували газопроводи Nord Stream 1 і 2, що з'єднують Росію з Німеччиною.
Збиток підкреслив вразливість енергетичних мереж Європи, що стало ще більш очевидним у жовтні, коли в Німеччині були перерізані радіокабелі, що на кілька годин зупинило залізничне сполучення, а Норвегія почала виявляти "аномально високу" активність безпілотників поблизу своїх морських енергетичних об'єктів.
Напередодні Федеральне відомство з охорони конституції Німеччини закликало німецькі установи до більшої пильності у зв’язку із загрозами шпигунства, незаконного використання безпілотників, а також диверсій на об’єктах критичної інфраструктури.
Раніше Німеччина й Норвегія спільно звернулися до Північноатлантичного Альянсу з проханням координувати захист підводної інфраструктури Європи на тлі атак на російські газопроводи "Північний потік".