Єврокомісія хоче зобов'язати всі країни ЄС визнавати батьківські права ЛГБТ-пар
Європейська Комісія в середу висунула пропозицію щодо ухвалення Регламенту, спрямованого на гармонізацію на рівні ЄС норм міжнародного приватного права, що стосуються батьківства – ініціатива спрямована насамперед на гарантування прав ЛГБТ-пар.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Пропозиція Єврокомісії передбачає, що право на батьківство, яке юридично визнане в одній країні ЄС, також буде визнане й на решті території блоку. Такі ситуації можуть виникати під час переїзду або через те, що члени подружжя живуть у різних країнах.
Законодавство ЄС в інтерпретації Суду ЄС уже передбачає, що батьківство, встановлене в одній державі-члені, має визнаватися в усіх інших державах-членах для певних цілей: доступ на територію, право на проживання, недискримінація громадян.
Водночас питання батьківства в законодавстві членів ЄС регулюються по-різному. Як наслідок, сім'ям іноді доводиться розпочинати адміністративні або навіть судові процедури для визнання батьківства, але вони є дорогими, довготривалими та можуть мати неоднозначні результати.
Пропозиція Єврокомісії передбачає, що діти, незалежно від держави в ЄС, у якій перебувають, користуватимуться правами, що випливають з батьківства відповідно до національного законодавства, в питаннях правонаступництва, опіки та права батьків діяти як законні представники дитини (в питаннях шкільного навчання або охорони здоров'я).
Пропозиція Єврокомісії має бути одноголосно ухвалена Радою ЄС після консультацій із Європейським парламентом. Через п'ять років після набуття чинності Регламентом Єврокомісія оцінить його застосування державами-членами та може запропонувати поправки.
Нагадаємо, що минулого року Суд ЄС постановив, що якщо одна з країн-членів визнала батьківство одностатевих партнерів щодо дитини, воно має визнаватися й іншими країнами-членами Євросоюзу.
Подібне рішення у справі про батьківство дитини, яку народила гомосексуальна жінка, також ухвалив Європейський суд з прав людини.