У Франції починається суд над групою ультраправих, які фантазували про замах на Макрона
У Франції 17 січня починається суд над групою друзів ультраправих поглядів, членів якої підозрюють у підготовці насильницьких акцій, у тому числі замаху на президента Еммануеля Макрона у 2018 році.
Про це повідомляє BFMTV, пише "Європейська правда".
Звинувачувані - 11 чоловіків і дві жінки, їх вважають організованою злочинною групою. Замах обговорювався восени 2018 року, коли Макрон мав здійснити серію візитів на схід країни з нагоди 100-річчя першого перемир’я, що започаткувало завершення Першої світової війни. У той період у країні тривали протести "жовтих жилетів", до яких долучилися невдоволені владою люди різних поглядів.
За даними правоохоронців, один з членів групи Мікаель Ібер під час одного з їхніх зібрань проговорив, як збирається застосувати проти президента пістолет, а потім ніж. Після затримання він визнав, що справді говорив це. 62-річний Жан-Поль Бує нібито підкинув ідею застосувати керамічний ніж, який важче виявити металодетекторами. У соцмережах Бує у той час агресивно критикував владу. Серед іншого, він у жовтні 2018 року написав, що "потрібно діяти як хижак і знищувати того й тих, які хочуть тобою поживитися. І це так у нашому випадку з цим клоуном".
Бує і ще трьох чоловіків затримали 6 листопада 2018 року у департаменті Мозель на сході Франції, коли вони зібралися вдома в одного з них. Затримані визнали, що справді обговорювали ідею вбивства Макрона, але наполягають, що нічого реального не планували. Пізніше почали затримувати інших людей.
За інформацією правоохоронців, на зібраннях учасники групи часто одягалися у військовий стрій, фотографувалися за спаленням прапорів ЄС, фантазували про держпереворот із залученням "500 російських солдатів для штурму Єлисейського палацу", викрадення депутатів, акції залякування біля мечетей через "страх ісламізації Франції".
Адвокати звинувачуваних аргументують, що, попри слова, ніяких реальних кроків для реалізації задуму не було і підстав вважати їх терористичною групою недостатньо, тому що не всі затримані знайомі між собою.