Як українські активісти борються з західними корпораціями, які підтримують РФ
Четвер, 19 січня 2023, 16:00
Часто західні компанії до останнього намагаються залишитися на російському ринку, заплющуючи очі на злочини РФ. Адже ці компанії зробили ставку на прибутки від виробництва викопного палива в Росії, незалежно від усіх наслідків.
Про боротьбу українських активістів з великими західними корпораціями, які ймовірно підтримують агресію РФ проти України, читайте в колонці засновниці Razom We Stand Світлани Романко Чи є західні компанії, що залишилися в РФ, пособниками воєнних злочинів.
Авторка колонки пише, що багато з найгірших для клімату нафтогазових компаній, таких як німецька Wintershall Dea та французька Total Energies, працювали на максимізацію прибутків від російських інвестицій навіть після початку вторгнення 24 лютого 2022 року.
"Але зараз вони стрімко програють свої ставки, оскільки під тиском громадськості та урядів змушені вийти зі спільних із росіянами кривавих бізнесів", – зазначає Світлана Романко.
На основі журналістських розслідувань Razom We Stand та Darwin Climax Coalition 14 жовтня 2022 року направили до антитерористичної прокуратури Парижа кримінальну скаргу про пособництво воєнним злочинам відповідно до Кримінального кодексу Франції та статті 25 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Спеціальний антитерористичний відділ прокуратури Парижа, який відповідає за розслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, мав розглянути питання про притягнення менеджменту Total Energies до відповідальності за співучасть у воєнних злочинах в Україні.
"Але наша скарга була відхилена. Згідно з обґрунтуванням рішення, факти співучасті у воєнному злочині, інкриміновані Total Energies, були оцінені паризькою прокуратурою як "недостатньо доведені", – пише засновниця Razom We Stand.
За її словами, внаслідок низки викриттів з боку Le Monde та Global Witness відомо, що Total не тільки продовжувала свою економічну діяльність на території Росії – держави, яка відкрито вела загарбницьку війну, – але навіть більше, отримувала прибутки від продажу газового конденсату, переробка якого на авіаційне пальне давала змогу заправляти російські військові літаки.
"Разом з відомими французькими адвокатами Вільямом Бурдоном, Вінсентом Бренгартом і Анрі Тульє ми будемо оскаржувати рішення французької антитерористичної прокуратури відхилити скаргу до генерального прокурора Франції в апеляційному суді та вимагати відкриття розслідування щодо причетності Total до російських воєнних злочинів в Україні та відповідного процесуального провадження", – зазначає авторка колонки.
Світлана Романко додає, що співпраця Total з Росією під час війни добре задокументована, і компанія має бути притягнута до повної відповідальності.
Вона вважає, що французькі правоохоронці не мають заплющувати очі на причетність Total до нехтування правами людини, бомбардувань цивільної інфраструктури та тортур громадян в Україні.
Французький уряд та його судова система, нагадує активістка, мають бути на боці справедливості та прав людини. Вони та їхні прокурори повинні забезпечити притягнення до відповідальності французького бізнесу.
Правосуддя має розслідувати те, що Total Energies зробила в Росії, і, залежно від зібраних доказів, вирішити, переслідувати чи ні.
"Зараз не час відступати, бо непокаране зло зростає.
Злочини проти людяності не припиняться, поки нафтогазодиктатори на кшталт Путіна матимуть надійну фінансову опору від хижих до швидких прибутків міжнародних компаній", – резюмує засновниця Razom We Stand.
Більше – у колонці Світлани Романко Чи є західні компанії, що залишилися в РФ, пособниками воєнних злочинів.