Шведи проти поступок Туреччині для отримання згоди на вступ до НАТО - опитування
Шведські виборці підтримують свій уряд у тому, що країна повинна утриматися від компромісів зі своїми правовими принципами, щоб домогтися ратифікації Туреччиною заявки на вступ до НАТО.
Про це свідчать результати останніх опитувань, пише "Європейська правда" з посиланням на Bloomberg.
Швеція повинна продовжувати дотримуватися своїх законів на тлі вимог Туреччини, навіть якщо це означає затримку її членства в НАТО, вважають 79% респондентів, які взяли участь в опитуванні, проведеному на замовлення газети Dagens Nyheter.
На противагу цьому, 10% заявили, що Швеція повинна прагнути до якнайшвидшого вступу, незалежно від того, чи спричинить це поступки щодо її правових принципів.
Опитування також показало, що заявку Швеції на вступ до НАТО підтримують 60% респондентів, що є рекордно високим показником за всю історію.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заперечував проти вступу Швеції і Фінляндії до НАТО, стверджуючи, що країни Північної Європи повинні робити більше для боротьби з тероризмом, включаючи екстрадицію людей, яких Туреччина звинувачує у зв'язках з терористами.
Кілька тижнів тому Верховний суд Швеції ухвалив рішення проти екстрадиції людини, яку Туреччина вважає причетною до спроби державного перевороту проти президента у 2016 році.
Уряди обох скандинавських країн наполягають на посиленні антитерористичних зусиль, водночас наголошуючи на незалежності судів у прийнятті рішень про екстрадицію.
Дві країни НАТО - Туреччина та Угорщина - досі не ратифікували заявку Фінляндії та Швеції на вступ в НАТО. Будапешт обіцяє зробити це у січні, тоді як Анкара не визначила часових рамок і вимагає низки поступок.
Читайте також: Шантаж "терористами": чи дасть Ердоган дозвіл на вступ до НАТО Швеції та Фінляндії