НАТО закличе держави-члени збільшити запаси боєприпасів на тлі виснаження резервів

Понеділок, 13 лютого 2023, 13:52

Очікується, що НАТО попросить своїх членів збільшити запаси боєприпасів, які були сильно виснажені війною в Україні.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

Ще до вторгнення Росії в Україну 24 лютого минулого року багато країн НАТО не змогли виконати поставлені Альянсом завдання з накопичення озброєнь, оскільки вважалося, що війни на виснаження з масштабними артилерійськими боями відійшли в минуле.

Але темпи поставок в Україну виснажили західні запаси і оголили дірки в ефективності, швидкості і людських ресурсах ланцюгів постачання.

"Якби Європа воювала з Росією, у деяких країн закінчилися б боєприпаси за лічені дні", - сказав один європейський дипломат

НАТО щойно завершила позачергову інвентаризацію запасів боєприпасів, що залишилися, повідомив агентству Reuters на умовах анонімності офіційний представник НАТО.

"Ті цілі НАТО (щодо боєприпасів), які ми встановили, а у кожного члена Альянсу є конкретні цілі, здебільшого не досягалися (до війни в Україні)", - сказав урядовець.

Зараз запаси ще більше скоротилися, тому цілком ймовірно, що НАТО підвищить цільові рівні запасів боєприпасів для своїх членів, зазначило джерело.

"Я був би абсолютно вражений, якби цілі... не були збільшені", - сказав представник НАТО.

Інформація про те, скільки набоїв залишилось на військових складах західних країн, суворо засекречена. Те ж саме стосується і цілей накопичення запасів НАТО, які є специфічними для кожної країни-члена і є однією з найбільших таємниць Альянсу.

Загалом, НАТО ставить перед кожним членом Альянсу завдання забезпечити певні сили і засоби, які Альянс може використати в разі конфлікту.

За словами джерела в оборонному відомстві, лише Німеччині не вистачало 20 мільярдів євро, щоб досягти поставленої НАТО мети до вторгнення.

Представник НАТО сказав, що найбільше не вистачає боєприпасів, що грають ключову роль, від 155-мм снарядів, які використовуються в гаубицях, до ракет HIMARS і боєприпасів для систем протиповітряної оборони, таких як IRIS-T, Patriot і Gepard, які інтенсивно використовуються українськими військами.

Очікується, що рішення щодо цілей накопичення запасів будуть прийняті на саміті лідерів НАТО в Литві в середині липня.