У США поменшало прибічників військової та економічної підтримки України

Середа, 15 лютого 2023, 09:31

Підтримка серед американської громадськості надання Україні зброї та прямої економічної допомоги послабилася.

Як пише "Європейська правда", про це свідчать дані опитування, проведеного Центром досліджень громадської думки Associated Press-NORC.

48% заявили, що підтримують надання США зброї Україні, 29% - проти, а 22% - не підтримують і не виступають проти. У травні 2022 року, менш ніж через три місяці після початку війни, 60% дорослого населення США висловилися за надання Україні зброї.

Американці приблизно порівну розділилися щодо спрямування державних коштів безпосередньо в Україну: 37% - за, 38% - проти, 23% - не визначилися.

Ознаки зменшення підтримки України з'являються на тлі того, що наступного тижня президент Джо Байден збирається відвідати Польщу, щоб відзначити першу річницю найбільшого конфлікту в Європі з часів Другої світової війни.

Байден неодноразово заявляв, що США допомагатимуть Україні "стільки, скільки буде потрібно" для відбиття російського вторгнення, яке почалося 24 лютого минулого року.

Опитування показало, що 19% американців повністю впевнені у здатності Байдена впоратися з ситуацією в Україні, тоді як 37% кажуть, що мають лише деяку впевненість, а 43% - майже не мають жодної.

Погляди на те, як Байден впорається з війною, розділилися значною мірою вздовж партійних ліній. Серед демократів 40% заявили, що вони повністю довіряють Байдену в тому, що він впорається з ситуацією, 50% - частково довіряють, а 9% - майже не довіряють. Серед республіканців переважна більшість (76%) кажуть, що майже не довіряють Байдену. Ці цифри практично не змінилися з травня минулого року.

Більшість американців, 63%, як і раніше, виступають за введення економічних санкцій проти Росії, показує опитування, хоча ця частка також зменшилася порівняно з 71%, які виступали за це в травні 2022 року.

А 59% вважають, що обмеження шкоди, завданої економіці США, важливіше, ніж ефективні санкції проти Росії, навіть якщо це означає, що санкції будуть менш ефективними. Майже рік тому, у березні 2022 року, ситуація була зворотною: 55% сказали, що ефективні санкції проти Росії є більшим пріоритетом, навіть якщо це означає шкоду для економіки США.

Загалом, опитування показує, що близько чверті американців, 26%, зараз вважають, що США повинні відігравати важливу роль у цій ситуації, порівняно з 40% у березні 2022 року. Водночас 49% вважають, що США повинні відігравати другорядну роль, і лише 24% кажуть, що вони не повинні відігравати жодної ролі.

З березня минулого року відсоток демократів, які вважають, що США повинні відігравати важливу роль, дещо знизився з 48% до 40%, тоді як серед республіканців він знизився з 35% до 17%.

Демократи також частіше, ніж республіканці, підтримують запровадження економічних санкцій проти Росії (75% проти 60%), прийняття біженців з України (73% проти 42%), надання зброї Україні (63% проти 39%) та направлення державних коштів в Україну (59% проти 21%).

Опитування 1068 дорослих було проведене 26-30 січня за вибіркою, взятою з імовірнісного опитування AmeriSpeak Panel NORC, яке має репрезентативно відображати населення США. Похибка вибірки для всіх респондентів становить плюс-мінус 4,2 відсоткових пункти.

Нагадаємо, інше опитування показало, що майже через рік після початку війни між Росією та Україною підтримка України з боку американців залишається стабільною, в той же час серед республіканців найбільше тих, хто виступає за швидке закінчення війни навіть ціною територіальних втрат для України.