В МЗС пояснили, що роблять для виключення Росії з ООН
У Міністерстві закордонних справ Україні відзвітували про роботу дипломатів над тим, аби Росію вигнали з Ради безпеки ООН та ООН загалом.
Як повідомляє "Європейська правда", коментар опублікував речник МЗС Олег Ніколенко у відповідь на появу депутатського звернення з проханням розповісти, якою є ситуація.
Він також зазначив, що відповідного звернення народних депутатів в МЗС поки не отримували, але позитивно відзначають інтерес до теми.
Олег Ніколенко зазначив, що Міністерство закордонних справ розробило детальну аргументацію того, чому вважає перебування Росії в Радбезі ООН незаконним і чому Росію потрібно вигнати з організації. Зокрема, йдеться про те, що Росія без передбачених статутом ООН підстав успадкувала крісло СРСР у Раді безпеки, коли Радянський Союз припинив існування.
Речник нагадав, що 26 грудня 2022 року МЗС України офіційно повідомило держави-члени ООН про початок системної кампанії із позбавлення РФ статусу постійного члена Ради Безпеки - підсилюючи постанову Верховної Ради, і зараз дипломати системно працюють над тим, щоб мобілізувати однодумців і просувати тему.
"Питання виключення РФ зі складу Ради Безпеки ООН є одним із пріоритетів зовнішньої політики України… Українські дипломати вже провели роботу у понад двох десятках країн з метою залучення їх до участі в глобальній адвокації виключення РФ із РБ ООН. Крім того, МЗС вже працює з понад трьома десятками лідерів громадської думки та авторитетних представників політичних, академічних та експертних кіл для адвокатування української ініціативи. Залучаємо осіб, які б могли адвокатувати не лише в конкретних країнах, а і на міжнародному рівні.
Робота триває, тож кількість країн та адвокатів продовжить зростати. Нині МЗС України фіналізує план заходів та кроків публічної кампанії з адвокації виключення Росії з Радбезу, паралельно проводячи консультації з партнерами щодо подальших дипломатичних кроків на цьому напрямі", - розповів Олег Ніколенко.
Він також запропонував усім зацікавленим народним депутатам об’єднувати зусилля з дипломатами для просування теми на всіх можливих рівнях і майданчиках.
Як повідомлялося, Радбез ООН планує обговорити війну в Україні в річницю повномасштабного вторгнення.
Україна планує просувати дві резолюції в Генеральній Асамблеї ООН – щодо реалізації "формули миру" та притягнення Росії до відповідальності за розв’язання війни проти України.