Санкцій для Росії залишилося небагато, Україні зараз потрібна інша підтримка - Боррель
Європейський Союз майже вичерпав свої можливості для каральних заходів проти Росії, і увага блоку має бути спрямована на фінансову та військову підтримку України.
Про це в інтерв'ю Euractiv заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, пише "Європейська правда".
"З точки зору санкцій ми можемо зробити не так багато, але ми можемо продовжувати збільшувати фінансову та військову підтримку", - сказав Боррель.
За останній рік ЄС схвалив 10 раундів санкцій проти Москви, покликаних ускладнити фінансування війни і позбавити Росію технічного обладнання та запчастин для зброї, яка буде використана проти України.
"Було б дивно, якби через рік після початку вторгнення у нас залишилося набагато більше варіантів. Ми використовуємо наш поетапний процес, і ми були поступовими - можливо, іноді занадто поступовими", - додав він.
"Але дійсно, через рік після вторгнення ми наближаємося до вершини драбини", - визнав Боррель, коли його запитали про наступні можливі кроки блоку у відповідь на вторгнення Росії в Україну.
"Відповідь завжди одна - продовжувати підтримувати Україну. Україні потрібно багато грошей просто для того, щоб підтримувати техніку в робочому стані, воююча держава має багато фінансових потреб - це вимагатиме багато зусиль з нашого боку - тому санкції та військова підтримка - це ще не все", - сказав він.
Боррель сказав, що рішення про бойові дії "має приймати Україна", але відповідальність Європи "полягає в тому, щоб підтримати їх, в тому числі шляхом надання зброї та боєприпасів".
Нагадаємо, міністри ЄС у четвер обговорювали шляхи фінансування відновлення України з використанням заморожених у Європі російських активів.
8 березня міністри оборони країн ЄС домовилися прискорити постачання артилерійських снарядів і закупити більше боєприпасів для допомоги Україні, але ще мають вирішити, як перетворити ці плани у реальність.
Читайте також про головні сценарії, які обговорюють в ЄС для використання російських заморожених активів на відбудову України.