В МЗС визнали кадровий голод і створюють систему добору послів "з-поза системи"
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в понеділок оголосив про створення у відомстві системи з пошуку кандидатур на посади послів, які також залучатимуться з-за меж дипломатичної системи.
Про це, як повідомляє "Європейська правда", він написав у Facebook.
За словами Кулеби, нині понад два десятки країн перебувають без українських послів через проблему кадрового голоду.
"Я переконаний, що в Україні є сильні та фахові люди. Проблема лише в тому, що або а) ми їх ще не знайшли, або б) вони самі ще не дізналися про можливість взятися за надскладну, але надзвичайно необхідну роботу посла України", – вважає міністр.
"Тому ми йдемо на безпрецедентний крок - створюємо відкритий механізм, який дозволяє і дипломатам зсередини системи, і людям зовні запропонувати свою кандидатуру на посаду Посла. Відповідна сторінка вже створена на сайті МЗС у розділі "Вакансії", – додав він.
Очільник МЗС вважає, що відкритий пошук послів дозволить "розширити горизонти" системи й дасть гідним кандидатам можливість "спробувати себе там, куди раніше можна було потрапити лише через закриті інституційні механізми".
"Особливий фокус зараз - на країнах Африки. Подача в ці країни автоматично підвищує шанси. Крім того, за умови рівних професійних показників, я надаватиму перевагу жінкам. Просто тому, що дипломатія була багато десятиріч несправедлива щодо кар’єрного зростання жінок", – зауважив Кулеба.
Зазначимо, що в останні роки в Україні вже застосовували практику призначення послами людей, які не походять із дипломатичної служби. У лютому 2021 року, приміром, колишня міністерка фінансів Оксана Маркарова стала послом у США.
Крім того, посольство України у Швейцарії очолила колишня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, а в Болгарії – Олеся Ілащук, яка не мала дипломатичного досвіду до призначення.