Прем'єрка Данії: Захід обговорює надання Україні винищувачів
Прем’єрка Данії Метте Фредеріксен, коментуючи рішення Польщі передати Києву МіГ-29, сказала, що західні держави обговорюють можливість надання Україні сучасних винищувачів.
Як повідомляє "Європейська правда", слова Фредеріксен цитує видання Jyllands-Posten.
Коментуючи рішення Польщі передати Києву МіГ-29, прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що західні країни зараз обговорюють можливість надання Україні сучасних винищувачів західних моделей.
"Винищувачі вже давно є проханням із боку України, і це те, що ми обговорюємо в колі країн-союзників. Тож так, це те, що ми обговорюємо з нашими союзниками, і це те, що, як я знаю, розглядається в групі союзників", – сказала вона.
Фредеріксен пізніше уточнила, що Данія також розглядає можливість передачі Україні літаків зі складу своєї авіації.
"Ми розглядаємо кілька різних аспектів і перебуваємо в дуже, дуже тісному діалозі з нашими союзниками з цього питання. Більше я розкрити не можу", – сказала данська прем’єрка.
У парламенті Данії є прихильники того, щоби країна наслідувала приклад Польщі і передала Україні свої F-16, які планують поступово замінювати на F-35.
Зокрема, речник з питань оборони Консервативної партії Расмус Ярлов назвав їх "дуже важливою зброєю для захисту Україною своєї держави". Політик утримався від деталей, коли і скільки винищувачів, на його думку, можна було би передати.
За таке рішення висловилися і в Ліберальному альянсі. "Спершу має пройти підготовка пілотів тут у нас, а коли ми отримаємо F-35, наші F-16 потрібно передавати для боротьби за свободу в Україні", - зазначив речник політсили з оборонних питань Карстен Бах.
Повітряні сили Данії наразі використовують винищувачі F-16, але вже з осені 2023 року почнуть замінювати їх на більш сучасні F-35.
Раніше у четвер президент Польщі Анджей Дуда анонсував передачу найближчими днями чотирьох МіГ-29 Україні. Словаччина розглядає можливість надати Україні 10 із 11 своїх літаків МіГ-29, які було знято з озброєння минулого року. 15 березня уряд почав розглядати питання, але поки неофіційно і ніяких рішень не ухвалювали.