Кулеба про ордер на арешт Путіна: міжнародні злочинці будуть притягнуті до відповідальності
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) видати ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна.
Про це він написав у Twitter, повідомляє "Європейська правда".
Глава МЗС прокоментував рішення Палати досудового провадження II МКС, яка видала ордери на арешт Путіна та Марії Львової-Бєлової, уповноваженої президента РФ у справах дитини.
Wheels of Justice are turning: I applaud the ICC decision to issue arrest warrants for Vladimir Putin and Maria Lvova-Belova over forcible transfer of Ukrainian children. International criminals will be held accountable for stealing children and other international crimes.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 17, 2023
"Колеса правосуддя крутяться: Я вітаю рішення МКС видати ордери на арешт Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової за насильницьке переміщення українських дітей. Міжнародні злочинці будуть притягнуті до відповідальності за викрадення дітей та інші міжнародні злочини", - написав Кулеба.
Путіна та Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Російської Федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.
Ордери на арешт були видані на підставі клопотань, поданих прокуратурою 22 лютого 2023 року.
Напередодні повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд готується відкрити дві справи про воєнні злочини РФ в Україні: у зв’язку з викраденнями українських дітей та навмисними атаками Росії проти цивільної інфраструктури України.
Ці справи представлять перші міжнародні звинувачення після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Нагадаємо, Україна не є учасницею Римського статуту – міжнародної угоди, на основі якої був заснований та діє Міжнародний кримінальний суд. Однак Україна дала Міжнародному кримінальному суду право розслідувати злочини на своїй території.
Учасницями Римського статуту є 123 держави, серед яких у тому числі – держави Південної Америки та близько половини держав Африки, відтак формально вони мають зважати на видані МКС ордери. Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь,Туреччина Казахстан. Росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.
Читайте також: На крок ближче до Гааги: як Рада Європи готує трибунал для Путіна та Лукашенка.