Зеленський привітав "історичне рішення" Міжнародного кримінального суду щодо Путіна
Президент Володимир Зеленський у п’ятницю привітав рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) видати ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової.
Про це, як пише "Європейська правда", він сказав у вечірньому зверненні в п’ятницю.
За словами Зеленського, крок МКС є "вагомим рішенням міжнародної юстиції у справі, у якій є реальна перспектива" та "історичним рішенням, із якого почнеться історична відповідальність".
"Керівник держави-терориста і ще одна посадова особа Росії офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині. У депортації українських дітей – незаконному переміщенні тисяч наших дітей на територію держави-терориста", – підкреслив глава держави.
Він висловив вдячність команді прокурора Каріма Хана та Міжнародного кримінального суду за "принциповість і готовність реально притягти до відповідальності тих, хто є винним".
Нагадаємо, Палата досудового провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини.
Україна не є учасницею Римського статуту – міжнародної угоди, на основі якої був заснований та діє Міжнародний кримінальний суд. Однак Україна дала Міжнародному кримінальному суду право розслідувати злочини на своїй території.
Учасницями Римського статуту є 123 держави, серед яких у тому числі – держави Південної Америки та близько половини держав Африки, відтак формально вони мають зважати на видані МКС ордери.
Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан. Росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.
Дивіться відеопояснення про наслідки та можливості, які відкриває ця справа:
Читайте також: На крок ближче до Гааги: як Рада Європи готує трибунал для Путіна та Лукашенка.