Байден відреагував на ордер МКС на арешт Путіна
Президент США Джо Байден назвав сильним кроком рішення Міжнародного кримінального суду видати ордер на арешт особисто президента Росії Владіміра Путіна у зв’язку з тим, що Росія скоїла в Україні.
Про це повідомляє CNN, пише "Європейська правда".
Байден сказав, що вважає рішення палати МКС обгрунтованим, та що це потужний сигнал.
"Думаю, це обгрунтовано… Є проблема в тому, що ордер на міжнародному рівні не визнаємо і ми (США - ред.). Проте, на мою думку, це дуже сильний крок", - сказав президент США.
Далі у коментарі журналістам він сказав, що президент Росії "явно скоїв воєнні злочини".
Білий дім в офіційному коментарі привітав притягнення до відповідальності тих, хто скоював воєнні злочини, хоча Штати не є стороною Римського статуту, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд.
"Немає сумнівів у тому, що Росія скоює в Україні звірства і воєнні злочини, і ми чітко заявляли, що причетні до цього мають бути притягнені до відповідальності. Прокурор МКС – це незалежний орган і ухвалює свої рішення на основі наданих йому доказів. Ми підтримуємо відповідальність для тих, хто скоїв воєнні злочини", - сказала речниця Ради нацбезпеки США Адрієн Ватсон.
Нагадаємо, Палата досудового провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини.
Україна не є учасницею Римського статуту – міжнародної угоди, на основі якої був заснований та діє Міжнародний кримінальний суд. Однак Україна дала Міжнародному кримінальному суду право розслідувати злочини на своїй території.
Учасницями Римського статуту є 123 держави, серед яких у тому числі – держави Південної Америки та близько половини держав Африки, відтак формально вони мають зважати на видані МКС ордери.
Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан. Росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.
Детально про те, що означає це рішення МКС, дивіться у відеоблозі "ЄвроПравди".