Парламент Швейцарії призупинив розгляд питання реекспорту зброї до наступного року
Парламентські дебати у Швейцарії щодо реекспорту військового обладнання та зброї третім країнам, зокрема Україні, зайшли в глухий кут, і обговорення цього питання відклали на наступний рік.
Про це пише SwissInfo, повідомляє "Європейська правда".
Комітет з питань політики безпеки (SIK-S) Національної ради парламенту Швейцарії, нижньої палати законодавчого органу, вирішив спочатку обговорити питання реекспорту озброєння з експертами. Ці слухання мають відбутися аж у травні наступного року.
На користь цієї процедури проголосували 7 членів комітету, проти були 4 і один утримався. Таким чином комітет призупинив обговорення всіх справ, пов'язаних з реекспортом швейцарських військових матеріалів.
SIK-S хоче запросити експертів і прояснити з ними питання імплементації у швейцарську правову систему процедури ООН "Єдність заради миру".
Йдеться про процедуру, за якою Генасамблея може рекомендувати державам-членам конкретні заходи у випадку порушення миру чи акту агресії у тому разі, коли Радбез ООН паралізований через застосування права вето, як це відбувається нині у зв'язку з позицією Росії, яка здійснює агресію.
Комісія також хоче перевірити, чи сумісні пропозиції дозволити реекспорт військових матеріалів із законом про нейтралітет і політикою нейтралітету Швейцарії.
Нещодавно уряд Швейцарії підтвердив, що не змінюватиме свою давню політику, яка забороняє передачу зброї швейцарського виробництва до третіх країн, зокрема до України.
8 березня нижня палата парламенту Швейцарії підтвердила, що передача швейцарських танкових боєприпасів в Україну на вимогу Берліна має залишатися під забороною.
Пізніше стало відомо, що Швейцарія утилізує зенітну зброю - наразі влада утилізує 60 оборонних систем, перший транш системи озброєнь "Рапіра" вже демонтовано.