Після інциденту в Чорному морі розвідувальні можливості дронів США в регіоні обмежені – CNN
Через інцидент у Чорному морі на початку березня США вирішили відправляти розвідувальні безпілотники далі від тимчасово окупованого Криму, що обмежило їхню здатність збирати розвідувальну інформацію.
Про це, як пише "Європейська правда", в коментарі CNN повідомив американський високопосадовець на умовах анонімності.
Після зіткнення російського літака Су-27 з американським дроном Reaper США почали запускати розвідувальні безпілотники далі на південь і на більшій висоті над Чорним морем, ніж раніше, розміщуючи їх далі від повітряного простору навколо Кримського півострова і східної частини Чорного моря.
Як пояснило джерело американського телеканалу, польоти безпілотників на далеких відстанях знижують якість розвідданих, які вони можуть збирати – зокрема й пов’язаних із повномасштабною війною в Україні.
Він додав, що розвідувальні супутники-шпигуни можуть певною мірою компенсувати цей недолік, але вони перебувають над цілями менший час, що, знову ж таки, знижує їхню ефективність у порівнянні з розвідувальними безпілотниками.
Рішення оминати район потенційного зіткнення з російською авіацією, за словами джерела CNN, є частиною зусиль адміністрації Джо Байдена, спрямованих на те, щоб "уникнути надмірної провокаційності" між Вашингтоном і Москвою.
Він, однак, не відкинув, що в майбутньому розвідпольоти дронів відновляться у звичному режимі.
Військово-повітряні сили США 14 березня виступили із заявою, в якій повідомили, що російський винищувач Су-27 під час перехоплення пошкодив над Чорним морем американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper, внаслідок чого безпілотник довелося затопити.
У Білому домі дії Росії назвали "небезпечними, непрофесійними і нерозважливими". Пізніше США оприлюднили відеодоказ того, що зіткнення Су-27 із американським дроном було навмисним.