Лукашенко запропонував Україні і Росії зупинити бойові дії без права переміщати війська і техніку
Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко запропонував оголосити в Україні перемир’я і назвав запланований контрнаступ ЗСУ вкрай небезпечним у цих умовах.
Про це Лукашенко сказав під час послання білоруському народу і Національним зборам у п’ятницю, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Zerkalo.
"Зупинитися треба зараз, поки не почалася ескалація. Спробую ризикнути і запропонувати припинити бойові дії. Так, багато хто зараз - особливо в Росії - може мені сказати: "Ну, ми вже припиняли тоді на Донбасі". Але зараз інша ситуація. Припинити треба бойові дії", - сказав Лукашенко.
Він запропонував оголосити "перемир'я" без права переміщення і перегрупування військ та без права перекидання зброї, боєприпасів, живої сили і техніки.
При цьому Лукашенко сказав, що це так зване "перемир’я" може порушити Захід, і тоді Росія матиме право використати у війні збагачений уран, вочевидь, маючи на увазі ядерну зброю.
"Якщо Захід укотре спробує використати паузу в бойових діях для посилення своїх дій обманом - Росія зобов'язана задіяти всю міць ВПК і армії для запобігання ескалації конфлікту: і фосфорні боєприпаси, і збіднений уран, і збагачений уран, якщо вкотре буде обман", - сказав Лукашенко.
Він підкреслив, що перемогти Росію не вийде.
"Неможливо перемогти ядерну державу. Якщо російське керівництво відчує, що ситуація загрожує розпадом Росії - буде застосовано найстрашнішу зброю. Цього допустити не можна", - сказав він.
Лукашенко впевнений, що запланований ЗСУ контрнаступ надзвичайно небезпечний і є найгіршим, що може бути в цих умовах. За його словами, такі дії унеможливлять на нинішньому етапі мирні переговори.
Нагадаємо, минулого тижня президент Росії Владімір Путін заявив, що у Білорусі до липня розмістять тактичну ядерну зброю і порівняв власні ядерні плани з розміщенням США своєї зброї в Європі. Він наполягав на тому, що Росія не порушить обіцянки щодо нерозповсюдження ядерної зброї.
У Білорусі вважають, що розміщення ядерних боєзарядів РФ на території країни без передання Мінську контролю за ними не суперечить міжнародному праву, та вказують на аналогічну практику НАТО.
Читайте також: Ошийник для Лукашенка: як тактична ядерна зброя РФ змінить розклади у Білорусі.