Британські медики розпочали масштабний чотириденний страйк
У вівторок молодші лікарі у Великій Британії розпочали чотириденний страйк, який може призвести до безпрецедентних збоїв у роботі фінансованої державою Національної служби охорони здоров'я (NHS).
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у матеріалі агентства Reuters.
Молодші лікарі – кваліфіковані медики, які становлять майже половину медичного персоналу у Британії. Десятки тисяч цих фахівців страйкують, вимагаючи підвищення заробітної плати.
Цей протест є останнім у серії страйків співробітників Національної служби охорони здоров’я після того, як медсестри, парамедики та інші працівники вимагали підвищення зарплати для кращого відображення річної інфляції, що перевищує 10%.
Чотириденний страйк, що почався у вівторок, відбувається слідом за триденним страйком лікарів минулого місяця. У владі висловили занепокоєння у зв’язку з такими частими страйками.
"Цей останній раунд страйків призведе до безпрецедентного рівня збоїв і ми дуже стурбовані потенційною серйозністю впливу на пацієнтів та послуги по всій країні", – попередив директор NHS England Стівен Повіс.
За його словами, влада попросила лікарні якнайшвидше перенести процедури та амбулаторні прийоми у зв’язку зі страйком, але на їх відновлення потрібно кілька тижнів. NHS працює над тим, щоб служби екстреної допомоги залишалися в робочому стані, додав Повіс.
У Конфедерації NHS, яка представляє організації всього сектора охорони здоров'я, прогнозують скасування під час страйку до 350 тисяч прийомів пацієнтів.
NHS сьогодні переживає одну з найсерйозніших криз за свою 75-річну історію. Служба перевантажена приблизно 7 мільйонами пацієнтів, які чекають на лікування у лікарнях, що серйозно позначається на лікуванні серцево-судинних захворювань.
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак зробив скорочення часу очікування на лікування у лікарнях одним зі своїх пріоритетів.
За підрахунками фахівців, сьогодні британці зіткнулися з найбільшим падінням купівельної спроможності за останні 70 років.