Deutsche Bank згортає залишки своїх ІТ-операцій в Росії – ЗМІ
Deutsche Bank закриває свої центри розробки програмного забезпечення в Москві та Санкт-Петербурзі – таким чином найбільший кредитор Німеччини припиняє двадцятирічну залежність від російської ІТ-експертизи після вторгнення Росії в Україну.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Financial Times.
За даними джерел видання, франкфуртський банк запропонував індивідуальну вихідну допомогу 500 ІТ-спеціалістам, які все ще працюють у Росії.
На початку війни в російському технологічному центрі Deutsche Bank працювало 1500 осіб, які відповідали за розробку та підтримку програмного забезпечення для його глобального торгового бізнесу та основної корпоративної банківської системи.
Минулого року банк непомітно перевів близько 700 з них до нового технологічного центру в Берліні. Тим, хто залишився, запропонували пакети добровільних звільнень, які можуть бути прийняті протягом пів року.
Deutsche Bank ще не прийняв офіційного рішення про повне закриття своїх ІТ-операцій в Росії, але, за словами співробітників, цей крок вважається завершеною справою. Однак це додасть ще більше часу на додаток до шестимісячного терміну скорочення штату, додали вони.
"Ми продовжуємо знижувати ризики наших операцій в Російському технологічному центрі і розширили варіанти, доступні для наших співробітників, включаючи звільнення за взаємною згодою, а також переїзд і залишення на платформі", – йдеться в заяві банку, додавши, що цей процес відбувається "у повній відповідності з відповідним російським законодавством".
Deutsche Bank покладається на російську ІТ-експертизу з 2001 року, і цей підрозділ набував все більшого значення протягом останнього десятиліття. Напередодні вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року чверть ІТ-фахівців інвестиційного банку працювали в Москві або Санкт-Петербурзі.
Згодом німецька група запропонувала всім своїм співробітникам у Росії можливість перевестися на роботу до Німеччини. Майже половина з них прийняла цю пропозицію, а оскільки багато співробітників переїхали разом зі своїми партнерами та дітьми, то загалом переїхало близько 2 000 осіб.
Ті, хто залишився в Росії, були відрізані від прямого доступу до будь-яких ІТ-систем Deutsche Bank, а їхнім основним завданням стала "передача знань" колегам за межами Росії. Оскільки цей процес наближається до завершення, а західні санкції спрямовані на обмеження доступності програмного забезпечення в країні, банк планує звільнити решту своїх співробітників у Росії протягом наступних шести місяців.
Deutsche Bank минулого року скоротив свій чистий кредитний портфель в Росії на 36% до 379 млн євро і заявив, що "залишається відданим подальшому скороченню ризиків". Група вже закрила значну частину своєї інвестиційно-банківської діяльності в країні після того, як була оштрафована світовими регуляторами на сотні мільйонів євро за проведення так званих дзеркальних операцій, які допомогли відмити 10 мільярдів доларів з Росії в період з 2011 по 2014 рік.