Глава МЗС Польщі розповів про плани тісної військово-політичної співпраці регіону з Україною
Міністр закордонних справ Польщі Збігнев Рау заявив про плани тісної, підтримуваної США військово-політичної співпраці між країнами регіону та Україною.
Про це він заявив, представляючи у Сеймі засади польської зовнішньої політики в 2023 році, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Do Rzeczy.
"Сьогодні ми переживаємо переламний момент в європейській історії. Російська агресія та оборонна війна, яку веде Україна, – це боротьба за майбутнє Європи. За норми і цінності, навколо яких буде організоване політичне життя континенту, трансатлантичні відносини, нова політична і безпекова архітектура в Європі", – сказав Рау під час свого виступу.
Міністр нагадав, що Польща є єдиним членом НАТО, який межує як з Україною, так і з Росією та Білоруссю.
Рау згадав про досвід країн Центральної Європи у боротьбі з російським імперіалізмом. За його словами, це дозволяє їм відчувати загрози з боку Москви раніше, ніж західним країнам.
"У цій ситуації метою нашої політики є дати зрозуміти всім, що вибір Путіна приведе Росію до стратегічної поразки, і що Україна переможе, виживе і відсуне привид війни від наших кордонів", – підкреслив міністр.
Рау сказав, що саме Київ має вирішувати, як довго воювати і коли починати переговори з Росією.
"Ми реалісти. Ми не віримо в можливість компромісу між свободою і поневоленням. Це урок, який ми винесли з XX століття, і ми будемо його пам'ятати", – сказав він.
"Саме з таким усвідомленням ми обговорюємо з адміністрацією президента Байдена американські концепції формування архітектури безпеки в нашій частині Європи після російсько-української війни таким чином, щоб гарантувати Україні та її західним сусідам, а отже, і Польщі, безпечний і мирний розвиток, заснований, з одного боку, на військово-політичному втручанні США, а з іншого – на тісній і підтримуваній США військово-політичній співпраці країн нашого регіону з Україною", – заявив міністр.
Як повідомлялося, прем'єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що багато країн Західної Європи могли б робити більше у питанні постачання зброї до України.