Німеччина у суботу відключає останні атомні станції
Німеччина відключить три останні атомні електростанції, завершивши шістдесятирічну програму, яка породила один із найсильніших рухів протесту в Європі, але отримала короткочасну перерву через війну в Україні.
Про це повідомляє Reuters, пише "Європейська правда".
Реактори станцій Isar II, Emsland і Neckarwestheim II відключать опівночі в суботу в рамках реалізації Берліном свого плану з повністю відновлюваного виробництва електроенергії до 2035 року.
Після багаторічних коливань Німеччина пообіцяла остаточно відмовитися від ядерної енергетики після того, як 2011 року в Японії сталася катастрофа на АЕС Фукусіма.
Але остаточну відмову від атомної енергетики було відкладено з літа минулого року до цього року після того, як вторгнення Москви в Україну змусило Німеччину припинити імпорт російського викопного палива.
Ціни злетіли, і по всьому світу виникли побоювання нестачі енергії – але тепер Німеччина знову впевнена в постачанні газу і розширенні використання поновлюваних джерел енергії.
За даними Міністерства економіки, останні три станції забезпечували лише близько 5% виробництва електроенергії в Німеччині за перші три місяці цього року.
Минулого року атомна енергетика забезпечила лише 6% виробництва електроенергії в Німеччині порівняно з 44% від поновлюваних джерел, показали дані федерального статистичного управління.
Проте дві третини німців виступають за продовження терміну служби реакторів або підключення старих станцій до мережі, і тільки 28% підтримують поступову відмову від атомної енергетики.
Торік питання про те, чи повинна Німеччина продовжувати експлуатацію своїх атомних електростанцій, стало яблуком розбрату між трьома партіями правлячої коаліції.