У Польщі кажуть, що Україна припинить ввезення зерна щонайменше до липня
Заступник міністра сільського господарства Польщі Януш Ковальський заявив, що Україна призупинить ввезення зерна до країни щонайменше до липня.
Про це він сказав в ефірі TVP у суботу ввечері, передає "Європейська правда" з посиланням на PAP.
"ЄС не зробив нічого, щоб допомогти польським фермерам, і ефективність нового міністра Роберта Телуса за підтримки прем’єра і президента показала, що ми можемо досягти порозуміння з Україною і зупинити тимчасово імпорт щонайменше до липня" - сказав Ковальський.
"Я вважаю – і це моя думка – що Єврокомісія, зокрема Німеччина і Франція, Франція, яка є проросійською, були зацікавлені в підкладанні міни під польсько-українські відносини" - додав він, наголошуючи, що Єврокомісія нічого не зробила для врегулювання сільськогосподарської кризи.
За словами заступника міністра, порозуміння щодо збіжжя є першим кроком.
"Я представляю "Солідарну Польщу" і ми кажемо твердо: на всі сільськогосподарські продукти з України мають бути накладені мита і я вірю, що це початок великої битви, яка зараз точиться між урядом і Єврокомісією, щоб захистити польське сільське господарство" - заявив Ковальський.
Він наголосив, що Польща допомагає Україні, але повинна бути транзитною країною для української продукції.
Міністри сільського господарства Польщі та України Роберт Телус і Микола Сольський зустрілися в п'ятницю на прикордонному переході в Дорогуську, щоб обговорити проблему українського зерна, яке залишається на складах в Польщі.
Основними висновками зустрічі стало те, що імпорт пшениці, ріпаку, кукурудзи та соняшнику з України до Польщі буде тимчасово призупинено. Микола Сольський оголосив, що Україна утримається від експорту до нового сезону.
Міністри також домовилися, що транзит зерна через Польщу відбуватиметься у звичайному режимі, але кожен транспорт буде ретельно контролюватися і відстежуватися, "щоб жодне зерно не залишилося в Польщі".
Про те, як експорт українського зерна спричинив напругу у відносинах України і Польщі, "ЄвроПравда" розповідала у статті "Небезпечне зерно".