Уряд Польщі пропонує дозволити топити кораблі, які загрожують трубопроводу Baltic Pipe
Польський уряд у четвер схвалив проєкт закону, який дозволить військовим протидіяти ворожим кораблям, якщо ті загрожують Baltic Pipe – газопроводу, яким Польща отримує природний газ із Норвегії через Балтійське море.
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Документ, який ще має бути схвалений парламентом Польщі, передбачає створення постійної бази для підрозділів берегової охорони в порту Свіноуйсьце, де розташований термінал для імпорту скрапленого природного газу.
Законопроєкт також передбачає, що у "виняткових ситуаціях", коли інші варіанти вичерпані, військовим дозволяється запобігти терористичній атаці на Baltic Pipe шляхом потоплення ворожого корабля або знищення повітряного судна.
Рішення польського уряду ухвалене на тлі попередження з боку НАТО, що існує підвищений ризик того, що Росія може пошкодити підводні трубопроводи, щоб покарати західні країни за підтримку України.
У жовтні, через кілька днів після вибухів на трубопроводах "Північних потоків", що транспортували російський газ через Балтійське море, Польща підвищила рівень безпеки енергетичної інфраструктури за межами своїх кордонів.
Польща – ключовий союзник України, яка перетворилась у логістичний центр постачання зброї. Країна, що регулярно стає об'єктом російського шпигунства, була відрізана від поставок російського газу рік тому і покладається на імпорт скрапленого газу і трубопровідні поставки з Норвегії.
Baltic Pipe перетинає трубопроводи "Північного потоку" біля острова Борнхольм у Балтійському морі. Підводний кабель Швеція-Польща потужністю 600 мегават (МВт) також перетинається з пошкодженою гілкою "Північного потоку" в цьому районі.