Україна отримала першу партію підручників з української мови, надрукованих у ЄС
В Україну надійшла перша партія підручників для програми "Нової української школи" з української мови, надрукована безоплатно у ЄС.
Про це повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий у вівторок, пише "Європейська правда".
"Перша партія підручників НУШ з української мови вже в Україні. До кінця червня отримаємо усі 503 тисячі підручників з української мови для 5 класу, які до 1 вересня будуть доставлені безпосередньо до шкіл", – написав міністр на своїй Facebook-сторінці.
За його словами, цей наклад ще минулого року погодилися безоплатно надрукувати партнери з Європейської комісії.
"Нині ведемо перемовини про друк ще однієї партії підручників з інших предметів. Це суттєва допомога від наших європейських друзів. Вдячний за послідовну підтримку українських дітей та педагогів", – додав міністр.
Єврокомісія надрукувала підручники видавництв, які безоплатно надали свої макети та право на друк, зауважив Лісовий. Цими видавництвами є "Ранок" і "Освіта". Доставку підручників з ЄС до України підтримала організація Plan International.
Загалом на 2023 рік у державному бюджеті для друку підручників НУШ передбачено 754,9 млн гривень. Ці кошти спрямують на видання :
- 65% усіх необхідних підручників для учнів 6 класу;
- підручників з історії України для 5 класу;
- підручників шрифтом Брайля;
- підручників для шкіл із навчанням мовами національних меншин з усіх предметів для 5-6 класів.
"Нині з партнерами ведемо перемовини щодо друку решти підручників для 5-6 класів. Уже маємо низку домовленостей, зокрема і з Єврокомісією. Ми розуміємо, що наявність підручників – це питання, яке турбує і педагогів, і школярів, і батьків. Тож робимо все, щоб у новому навчальному році учні 5-6 класів навчалися за новими підручниками НУШ", – зазначив Лісовий.
Нагадаємо, Європейська комісія запропонувала створити окремий механізм для багаторічної фінансової підтримки України в обсязі до 50 мільярдів євро.
Пропозицію про створення механізму для України розглянуть Європейський парламент та Рада ЄС у межах пакета середньострокового перегляду Багаторічної фінансової програми ЄС, і після його ухвалення Україні запропонують подати свій План відновлення.