ЄС після тривалого процесу ратифікував Стамбульську конвенцію
Європейський Союз ратифікував Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відому також як Стамбульська конвенція.
Як повідомляє "Європейська правда", про це оголосила генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.
У своєму Twitter вона привітала завершення процедури з боку ЄС, зазначивши, що це "хороший день для Європи".
I welcome today’s ratification by the EU of the @coe Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence, known as @coe “Istanbul Convention”: a very good day for Europe @helenadalli @MarieFontanel67 @SwedeninCoE
— Marija Pejčinović Burić (@MarijaPBuric) June 28, 2023
Цього очікували від 1 червня, коли шведське головування у Раді ЄС оголосило про рішення ратифікувати Стамбульську конвенцію.
Перед тим у травні відповідний крок підтримав Європарламент.
ЄС приєднався до Стамбульської конвенції ще у 2016 році, проте досі її не вдавалося ратифікувати через позицію групи країн, зокрема через те, що у документі згадується поняття "гендер".
У 2021 році Суд ЄС оголосив, що Євросоюз може ратифікувати конвенцію і без одностайної згоди країн-членів.
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами є першим міжнародним документом, який дає юридичне визначення насильству стосовно жінок і встановлює всеосяжну систему правових і політичних заходів для запобігання такому насильству, підтримки жертв і покарання кривдників.
Приєднання ЄС до Стамбульської конвенції не означає, що країни-члени автоматично її ратифікували. Зокрема, цього ще не зробили Болгарія, Латвія і Литва, а також Словаччина, Чехія, Угорщина.
Україна ратифікувала конвенцію у червні 2022 року, попри спротив консервативних груп.