Україна домовилась з ОЕСР про чотирирічну програму співпраці
Україна уклала з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) угоду про партнерство, яка започаткувала чотирирічну програму підтримки реформ і відбудови, а також допоможе Києву наблизитись до членства в організації та Європейському Союзі.
Про це йдеться в повідомленні ОЕСР, яке цитує "Європейська правда".
Програма була ухвалена в Парижі на засіданні Ради ОЕСР на рівні міністрів між генеральним секретарем організації Матіасом Корманном та прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, який долучився до заходу онлайн.
За словами Корманна, програма відображає пріоритети Києва, які полягають у зміцненні інституцій та врядування, продовженні боротьби з корупцією, залученні приватних інвестицій і "створенні підвалин для довгострокового добробуту і можливостей для населення країни".
"Вона допоможе наблизити Україну до стандартів та передового досвіду ОЕСР і, зрештою, сприятиме вступу України до ЄС", – зазначив він.
Реалізацію програми координуватиме Офіс зв'язку ОЕСР-Україна, відкритий на початку 2023 року.
Організація економічного співробітництва і розвитку – міжурядова організація, що об’єднує 38 держав-членів, на які припадає понад 62% світового ВВП. Члени ОЕСР проголошують відданість принципам демократії та ринкової економіки.
У жовтні 2022 року Рада ОЕСР після подання Україною відповідної заявки визнала її потенційним членом Організації та розпочала попередній діалог про вступ.
Читайте також: Шлях до "клубу успішних країн": навіщо Україні членство в ОЕСР.