Дослідження: За дипломатами чотирьох країн у Білорусі шпигували хакери
Група хакерів роками шпигувала за співробітниками посольств чотирьох країн у Білорусі, в тому числі під час війни в Україні.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у звіті дослідників безпеки словацької компанії ESET, що спеціалізується на кібербезпеці, яке наводить Reuters.
За словами дослідника ESET Матьє Фау, близько 15 пристроїв, що належать дипломатам з посольств двох країн Європи, однієї з Південної Азії та однієї з Африки стали об'єктами кібератак.
Згідно з дослідженням, кампанія цифрового шпигунства розпочалася приблизно у 2021 році і триває досі. Скільки саме дипломатів стали жертвами цієї кампанії стало зрозуміло не відразу.
У звіті йдеться, що хакери втручалися в доступ до інтернету своїх жертв, ймовірно, на рівні інтернет-провайдера, що означає, що їх могли обманом змусити завантажити шкідливе програмне забезпечення.
Дослідження виявило, наскільки вразливими до кібершпигунства, за яким стояла "нова та витончена хакерська команда", можуть бути дипломати. За словами Білла Марчака з групи інтернет-спостерігачів Citizen Lab, від такого роду хакерських атак важко ухилитися.
Раніше Німеччина заявила про посилення загроз своїй безпеці через війну РФ проти України, заявивши, що загроза шпигунства, дезінформаційних кампаній і кібератак набула іншого виміру.
Перед цим в Італії зафіксували хакерські атаки на вебсайти щонайменше п'яти банків країни, внаслідок чого деякі послуги стали недоступними.
Нагадаємо, у липні російські хакери із групи Noname057 атакували сайт парламенту Болгарії через допомогу Україні.