Стефанішина обговорила з головою МЗС Румунії рух до ЄС і реформи
Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела телефонні переговори з міністеркою закордонних справ Румунії Лумініцею Одобеску.
Про це обидві урядовиці повідомили в соцмережах, пише "Європейська правда".
Як зазначила Стефанішина, її розмова з головою МЗС Румунії стосувалась календаря української інтеграції в ЄС та поточних реформ.
"Високо цінуємо вашу рішучу підтримку на нашому шляху до членства в ЄС. Вітаємо ініціативу щодо запуску спеціальної навчальної програми для українських держслужбовців", – додала вона.
Had a productive exchange w/🇷🇴Minister of Foreign Affairs @Odobes1Luminita on 🇺🇦🇪🇺integration calendar & ongoing reforms.
— Olga Stefanishyna (@StefanishynaO) August 28, 2023
Highly appreciate your resolute support on our way towards EU membership.
Welcome the initiative to launch a special training program for 🇺🇦 civil servants.
Одобеску своєю чергою підкреслила, що в розмові з віцепре’єркою України обговорила "процес імплементації реформ на шляху вступу України до ЄС".
"Румунія залишається непохитним і рішучим прихильником України, і ми #СтоїмоЗУкраїною в подоланні всіх викликів", – написала голова румунського МЗС.
I had a very productive 📞 call with 🇺🇦 Deputy PM @StefanishynaO. We discussed the process of advancing the implementation of reforms on Ukraine’s 🇪🇺 accession path. 🇷🇴 remains a staunch and resolute supporter of 🇺🇦, and we #StandWithUkraine in overcoming all challenges.
— Luminita Odobescu (@Odobes1Luminita) August 28, 2023
Як відомо, між Києвом і Бухарестом досі не вирішені питання, пов'язані із захистом нацменшин – одним із зобов'язань України за євроінтеграційними рекомендаціями.
Ще у грудні 2022 року Міністерство закордонних справ Румунії заявило, що безуспішно просило про консультації з українською стороною щодо ухваленого нового закону про нацменшини, й висловило незадоволення низкою його положень.
Після цього міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у середу домовився зі своїм румунським колегою Богданом Ауреску активізувати консультації для захисту прав меншин.
Читайте також: Недооцінений союзник: чому "русофобія" Румунії так і не зробила її близьким другом України.