Держдеп: Вплив РФ на експорт зерна з України Чорним морем в найближчі тижні зменшиться
У Державному департаменті США вважають, що найближчими тижнями у Росії, ймовірно, буде менше важелів впливу на експорт зерна з України через Чорне море.
Як пише "Європейська правда", про це заявив керівник Управління з координації санкцій Держдепу США Джеймс О'Браєн, повідомляє Reuters.
За його словами, все більше суден зможуть виходити з українських портів, а зростання витрат може змусити Москву переглянути свою відмову від "зернової угоди".
"Україна вже зараз має кілька кораблів, які вийшли з портів і залишаються в територіальних водах", – сказав він.
Другий фактор, на його переконання, полягає в тому, що атаки РФ на українські кораблі негативно позначаться на ціноутворенні, що призведе до підвищення тарифів страхувальників, через що витрати з боку РФ зростуть.
"Протягом наступних кількох тижнів, я думаю, фактори, які змусили Росію вважати, що вона отримає вигоду від виходу з (Чорноморської зернової) ініціативи, зміняться", – резюмував він.
"Зернова угода", укладена за посередництва ООН і Туреччини, зазнала краху після того, як Росія вийшла з неї в односторонньому порядку в липні. З того часу Москва неодноразово атакувала портову інфраструктуру України.
Раніше повідомлялося, що вантажне судно з українським зерном Resilient Africa, яке є першим судном з агропродукцією, що пройшло тимчасовим коридором у Чорному морі, прибуло до турецької протоки Босфор.
Судно вийшло з українського порту Чорноморськ з 3 тисячами тонн зерна 19 вересня
Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін після переговорів з Реджепом Таїпом Ердоганом у Сочі заявив, що Москва не готова одразу повертатися до Чорноморської зернової ініціативи, яку зірвала у липні.