У Німеччині Бундестаг ухвалив суперечливий закон про опалення
Депутати німецького Бундестагу проголосували у п'ятницю за суперечливий закон, спрямований на поступову відмову від нафтових і газових систем опалення.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DW.
Законопроєкт викликав гарячі суперечки всередині німецької правлячої коаліції, яка складається із СДПН, Вільних демократів і "зелених".
Усі три партії були втягнуті в боротьбу, іноді публічну, за законопроєкт, оскільки соціал-демократи і Вільні демократи більше орієнтовані на бізнес, а "зелені" зосереджені на проблемах зміни клімату.
Законопроєкт спрямований на поступове збільшення кількості відновлюваних джерел енергії, що використовуються для виробництва тепла в будинках та інших приміщеннях. За оцінками, половина німецьких будівель наразі використовує газові системи опалення.
Він передбачає, що нові системи опалення в старих і нових будівлях повинні забезпечуватися щонайменше на 65% відновлюваною енергією.
Хоча закон має набути чинності 1 січня 2024 року, фактичний перехід займе роки.
Однак функціонуючі системи опалення можуть продовжувати працювати, а також ремонтуватися за потреби. Після 2024 року також дозволено встановлювати газові опалювальні прилади, якщо вони сумісні з воднем, що означає, що їх можна буде переобладнати пізніше.
Згідно з опитуванням, проведеним на замовлення ліберальної газети Die Zeit, до 70% німців відкидають обов'язкові норми про заборону нафтових або газових систем опалення, а також обов’язкову їхню заміну.
Нагадаємо, у червні уряд Німеччини ухвалив першу стратегію з національної безпеки, у якій також ідеться про боротьбу з кліматичною зміною.
Також Німеччина оголосила про запуск програми, яка надасть десятки мільярдів євро фірмам, щоб допомогти їм профінансувати перехід до вуглецево-нейтральних технологій виробництва.