Розвідка Британії: РФ посилила роль авіації флоту для контролю у Чорному морі
Британська розвідка відзначає зростання ролі авіації Чорноморського флоту Росії для контролю та операцій в акваторії Чорного моря.
Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії про російсько-українську війну від 2 жовтня.
Останніми тижнями авіаційна компонента почала відігравати особливо значущу роль в операціях ЧФ РФ, зазначає розвідка. Це операції патрулювання з повітря, першочергова мета яких, скоріш за все – на ранній стадії виявляти морські дрони.
Ключову роль у цій діяльності для РФ відіграє літак-амфібія Бе-12, він вилітає з баз в окупованому Криму.
Такі літаки, як Су-24 (FENCER і FLANKER за кодифікацією НАТО), залучаються до ударних операцій, в тому числі до щонайменше одного з останніх ударів по острову Зміїний.
"Оскільки все більше діяльності флоту, ймовірно, зміщується до Новоросійська, з огляду на зростання загрози для Севастополя, Росія намагається використовувати спроможності морської авіації, щоб проєктувати силу на північно-західний район Чорного моря", – зазначає розвідка.
Перед цим розвідка констатувала, що після останньої серії успішних українських ударів російський Чорноморський флот, вочевидь, не зможе мати в акваторії Чорного моря такий контроль, як раніше, а його судна будуть менш безпечно почуватися у портах.
Тим часом Румунія заявила, що Росія активно й постійно глушить GPS-зв'язок кораблів у румунських територіальних водах.