Європарламент підтримав зміну договорів ЄС, зокрема реформу ухвалення рішень
Європейський парламент у середу більшістю голосів схвалив доповідь про необхідність реформування Європейського Союзу, а також пропозиції для втілення цієї мети.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Європарламенту.
Доповідь про реформування ЄС схвалили 305 членів Європарламенту, проти проголосували 276, ще 29 утрималися. Супровідну резолюцію прийняли 291 голосом "за", 274 "проти" і 44 "утрималися".
Доповідь і резолюція містять реформи, напрацьовані в межах Конференції про майбутнє Європи, яка відбулась у Берліні на початку листопада. Серед ключових положень – розширення кола рішень, що ухвалюються кваліфікованою більшістю голосів, а не одностайно.
Також пропонується перегляд правил формування складу Єврокомісії, яка отримає назву "Європейська виконавча влада" – зміна процедури обрання президента й обмеження кількості комісарів до 15.
Крім того, пропонується посилити прозорість у роботі Європейської ради, надати громадянам ЄС більше впливу на ухвалення рішень і розширити повноваження ЄС у низці сфер, наприклад охорони довкілля.
Тепер пропозиції, схвалені Європейським парламентом, мають обговорити лідери ЄС – очікується, що це станеться на саміті у грудні.
Як відомо, донедавна у Євросоюзі домінувала думка, що вступ нових членів – у тому числі України – має відбутися після того, як Євросоюз проведе складну внутрішню реформу, що змінить систему ухвалення рішень.
Однак останнім часом у ЄС почали поволі схилятись до того, що розширення повинне відбутися без глибокої реформи. Зокрема в Єврокомісії заявили, що Євросоюз може прийняти нових країн-членів і з теперішніми договорами й правилами.
Читайте детальніше на цю тему: "Не буває членства другого сорту": про що домовилися на конференції щодо розширення ЄС.