Зеленський та глава ЄК домовилися про передвступний "скринінг" України, має початися за тиждень
Вівторок, 16 січня 2024, 15:57
Президент України Володимир Зеленський та глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели двосторонню зустріч на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Про це інформує Офіс президента України, пише "Європейська правда".
Співрозмовники обговорили ключові пріоритети порядку денного відносин між Україною та ЄС на найближчу перспективу, передусім у контексті наближення нашої країни до фактичного початку переговорного процесу щодо вступу України до ЄС, йдеться в повідомленні.
Сторони домовилися про початок скринінгу (перевірку) українського законодавства на відповідність до права ЄС, що є черговим кроком на шляху до відкриття переговорів щодо членства України у Євросоюзі.
"За цією домовленістю, скринінг має розпочатися якнайшвидше, щойно до Брюсселя прибуде українська делегація. Уряд має докласти зусиль, щоби це сталося не пізніше ніж за тиждень", – заявив "ЄвроПравді" заступник керівника ОП Ігор Жовква.
Зеленський також наголосив, що вони зосередилися на необхідності розблокування рішення про надання Україні 50 мільярдів євро довгострокової допомоги ЄС на саміті Ради ЄС 1 лютого, де Україна сподівається на досягнення консенсусу з цього питання.
Водночас фон дер Ляєн повідомила у Twitter (X), що Єврокомісія просуває процес вступу України в ЄС вперед, а також забезпечує засоби для відновлення, відбудови та реформування України через відповідний фонд.
Dear @ZelenskyyUA, our hearts are with your soldiers on the frontline.
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) January 16, 2024
Keeping faith in an EU future will give them strength.
The Commission is taking the accession process forward.
And securing the means to recover, rebuild and reform via the Ukraine Facility. pic.twitter.com/dLMtW5keiX
"Наші серця з вашими солдатами на передовій. Віра в майбутнє ЄС додасть їм сили", – зауважила вона.
Раніше ЗМІ повідомили, що Єврокомісія може 27 лютого оприлюднити оцінку щодо прогресу з євроінтеграційними реформами України, від якої залежить фактичний початок переговорів про вступ.
Для України йдеться про додаткові реформи, окреслені у звіті про розширення, який оприлюднили у листопаді. Їхнє виконання є умовою для ухвалення переговорної рамки.
Нагадаємо, лідери ЄС ухвалили політичне рішення почати з Україною переговори про вступ на грудневому саміті.
Читайте також: Життя після історичного рішення ЄС: як має діяти Київ, щоб прискорити переговори про вступ