Естонія пропонує ЄС випуск облігацій на 100 млрд євро для стимулювання оборонної промисловості
Європейський Союз повинен працювати над планом випуску єврооблігацій на суму 100 мільярдів євро для стимулювання оборонної промисловості континенту і водночас робити більше для надання зброї Україні.
Про це заявила прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас в інтерв'ю Bloomberg, передає "Європейська правда".
На думку Каллас, наступна Європейська комісія, після виборів у червні, повинна застосувати такий же єдиний підхід до безпеки, як і нинішня, коли вона боролася з пандемією коронавірусу.
"Ми знаходимося в тому місці, де нам потрібно більше інвестувати і [досліджувати], що ми можемо зробити разом, тому що облігації, які випускаються окремими країнами індивідуально, занадто малі, щоб їх можна було масштабувати", – сказала вона.
"Єврооблігації можуть мати набагато більший вплив", – вважає Каллас.
Ідею вивчення можливості спільних запозичень для посилення обороноздатності континенту також підтримали президент Франції Емманюель Макрон і президент Європейської ради Шарль Мішель. Більш ощадливі країни, такі як Нідерланди і Німеччина, швидше за все, будуть менш зацікавлені в цьому.
Каллас сказала, що вона залишається оптимістично налаштованою щодо того, що Конгрес зможе домовитися про фінансування України після зустрічей з американськими законодавцями в Мюнхені. "Відчуття було таке, що, перебуваючи тут, вони також, можливо, краще розуміють, що стоїть на кону", – сказала вона.
Естонська прем’єрка заявила, що є й інші, більш термінові кроки, які ЄС повинен зробити, щоб допомогти Україні, зосередившись на розбудові її промисловості та забезпеченні довгострокових контрактів на постачання, в тому числі шляхом глибшого вивчення запасів зброї та пошуку запасів по всьому світу, які можна було б закупити та відправити до Києва.
"Ми повинні зробити все. Європа зробила багато і має зробити ще більше. Це очевидно", – наголосила Каллас.
Вона зазначила, що для деяких країн загроза, яку становить Росія, все ще залишається переважно інтелектуальною дискусією: "На словах вони розуміють і підтримують, але на ділі роблять не так багато, тому що не відчувають, що це справжня загроза".
"Я не бачу їхніх складів, але якщо ми, як маленька країна, все ще знаходимо речі, які можемо відправити, я впевнена, що у великих країн також є речі, які вони можуть віддати або відправити Україні, щоб вона могла себе захистити", – заявила Каллас.
Як повідомляла "Європейська правда", раніше у Мюнхені Данія закликала Європу не ховатися за проблемами виробництва у постачанні зброї в Україну.
Також від учасників лунали креативні ідеї про те, як дістати снаряди для України.