Дуда: підтримка Польщі залишається незмінною, Путіну не можна дати перемогти
Президент Польщі Анджей Дуда до другої річниці повномасштабної війни запевнив, що підтримка Варшавою Києва у протидії російській агресії залишиться незмінною.
Як повідомляє "Європейська правда", заяву він опублікував у своєму Twitter (X).
"Ми підтримували, підтримуємо і продовжимо підтримувати Україну у боротьбі за свободу! Зараз ця підтримка все ще залишається життєво необхідною. Незалежно від нашої "втоми від війни". Вільний світ не має допустити тріумфу Путіна і Росії", – заявив Анджей Дуда.
Prezydent @AndrzejDuda: Wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Ukrainę w jej walce o wolność! Dzisiaj to wsparcie jest nadal niezwykle potrzebne. Niezależnie od zmęczenia wojną. Wolny świat nie może dopuścić do tego, żeby Putin i Rosja zatriumfowali. pic.twitter.com/VDSHEkBZMy
Реклама:— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) February 24, 2024
Разом із заявою він опублікував відео з кадрами поїздок в Україну.
Також у канцелярії Дуди нагадали про допомогу Польщі з прийомом українців, які рятувалися від війни, численні дипломатичні зусилля на підтримку України та інші проєкти, як навчання для фахівців служб надзвичайних ситуацій, медиків, психологів, до координації яких була залучена у тому числі перша леді.
Як відомо, останніми тижнями відносини України та Польщі додатково ускладнилися через загострення протесту польських фермерів, які виступають проти запланованого продовження пільгового режиму торгівлі ЄС з Україною та за додаткові обмеження для українського агроімпорту.
За останній тиждень сталися перші інциденти з розсипанням українських зернових вантажів та перші випадки блокування залізниці, стався скандал через пропутінський плакат одного з фермерів, за який йому тепер загрожує до 5 років ув’язнення.
З українського боку у відповідь провели акцію українські перевізники, з ініціативи аграріїв до одного з КПП привезли знищену обстрілами сільськогосподарську техніку.
Президент України Володимир Зеленський запросив польського прем’єра Дональда Туска провести урядову зустріч на кордоні, але Туск відмовився з аргументами, що така зустріч мала би суто символічне значення, тоді як потрібна технічна робота урядових команд.
Попри це, українська урядова команда все одно приїхала на кордон.
Читайте також: Чому блокада кордону не означає відмови Польщі від проукраїнського курсу.