Блінкен побачив простір для угоди після відповіді ХАМАС на пропозицію щодо припинення вогню
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що відповідь терористичного угруповання ХАМАС щодо звільнення заручників та припинення вогню в Газі, де Ізраїль проводить військову операцію, відкриває простір для укладення угоди.
Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Bloomberg.
"Хоча у відповіді ХАМАС є деякі очевидні недоліки, ми вважаємо, що вона створює простір для досягнення угоди, і ми будемо невпинно працювати над цим, поки не досягнемо її", – сказав держсекретар США на брифінгу в Ізраїлі.
Слова Блінкена пролунали на тлі зусиль Сполучених Штатів разом із Катаром та Єгиптом укласти угоду про припинення бойових дій.
Втім, ці коментарі контрастують із заявою прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, який більш скептично оцінив відповідь ХАМАС.
"Капітуляція перед оманливими вимогами ХАМАС не тільки не призведе до звільнення заручників, але й лише спровокує нову різанину", – заявив він на пресконференції за кілька годин до виступу Блінкена.
За його словами, Ізраїль буде продовжувати свою боротьбу.
"Немає іншого рішення, окрім повної перемоги. Якщо ХАМАС виживе в Газі, то наступна різанина буде лише питанням часу, а вісь зла Ірану та його поплічників безперешкодно продовжить свою кампанію вбивств та агресії", – зазначив Нетаньягу.
Як повідомляє NBC News з посиланням на ізраїльських посадовців, Ізраїль був би готовий розробити угоду, за якою лідер ХАМАС Яхья Сінвар відправиться у вигнання в обмін на те, що угруповання звільнить всіх заручників та відійде від влади в Газі.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що мав телефонну розмову з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу і в ній висловив позицію, що вирішити ізраїльсько-палестинський конфлікт можна лише рішенням з "двома державами".
Велика Британія, США та інші західні країни публічно підтримують ідею створення держави Палестини для вирішення багаторічного арабо-ізраїльського конфлікту.
Проте ізраїльський прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху відкидає таку перспективу навіть після завершення нинішньої війни з угрупованням ХАМАС.
ЗМІ раніше повідомляли, що адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість уповільнення або призупинення поставок деяких видів зброї до Ізраїлю, щоб змусити Тель-Авів дослухатися до давніх закликів Вашингтона скоротити масштаб військової операції в Газі.